Zeljko Obradovic: "Çok zorlu bir maç bekliyoruz"

12.10.2017

Zeljko Obradovic: "Çok zorlu bir maç bekliyoruz"

Turkish Airlines Euroleague 2017-2018 sezonu ilk hafta maçında Unicaja Malaga'ya konuk olacak olan Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımımızda Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile başarılı oyuncularımızdan Jan Vesely, maça ilişkin görüşlerini Resmi İnternet Sitemizle paylaştı.

Zeljko Obradovic, kendilerini çok zorlu bir maçın beklediğini ifade ederken, Jan Vesely ise deplasmandan galibiyetle dönmek için Unicaja Malaga'nın tempoyu yükseltmesine izin vermemeleri gerektiğinin altını çizdi.

Zeljko Obradovic, “Bu maç, son Eurocup ve Euroleague şampiyonlarının mücadelesi şeklinde tanıtılıyor ve bu doğru. İlk olarak bunu söyleyebilirim. Elbette bu şehirde hiç tartışmasız olarak çok ciddi bir basketbol kültürü var. Daha önce de birçok kez söylediğim gibi her zaman Euroleague'de olmalılar. Çünkü Euroleague'de olmak için gereken kültür ve tüm şartlara sahipler. Bu nedenle çok zorlu bir maç bekliyoruz. Biliyorum ki rakibimizin oyuncuları büyük bir motivasyonla parkeye çıkacak ve taraftarlar da çok sıcak bir atmosfer yaratacak. Ancak bunlar bizim de sevdiğimiz detaylar. O nedenle bu mücadeleye hazır olmalıyız” dedi.

Jan Vesely ise, “İlk olarak oldukça zorlu bir mücadele olacak. İlk maçımız ve deplasmanda oynayacağız. Galibiyetle İstanbul'a dönebilmek için daha fazla konsantre olmalıyız. Rakibimizin Eurocup şampiyonu olmasına değil, biz öncelikle kendi oyunumuza bakmaya çalışıyoruz. Onları durdurmamız gerektiğini biliyoruz, iyi bir rakibe karşı oynayacağız. Eurocup'ı kazandıklarını biliyoruz ancak burası Euroleague ve burada her takım kaliteli. O nedenle her takım için hazır olmalıyız. Parkede verdiğimiz kararlarda akıllı olmalı ve onların tempoyu yükseltmelerine izin vermemeliyiz” ifadelerini kullandı.