Zeljko Obradovic: "Daha iyi oynamamız gerekiyor"

05.01.2018

Zeljko Obradovic: "Daha iyi oynamamız gerekiyor"

Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Baskonia Vitoria Gasteiz maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Öncelikle karşılaşmayı değerlendiren Obradovic, "Euroleague'de ikinci yarı başladı. Bazı şeyler değişmeli. Daha iyi oynamamız gerekiyor. En iyi takımlardan birine karşı oynadık. Orada yendiğimiz bir takım karşısında burada zorlanabileceğimizi biliyorduk. Zaman zaman konsantrasyon kaybı yaşadık. Konsantre olmadığınızda sizi cezalandırmaya hazırlar. Eğer sert savunma yapmak istiyorsanız faulleri nasıl kullanmanız gerektiğini iyi anlamanız gerekiyor. Akıllı bir oyuncu için faul yapmak güzel bir silah. İlk yarıyı 4 faülle bitiriyorsak o zaman burada bir sorun vardır. Rakibe sayı üretmelerine izin veriyorsunuz. İşimizde detaylar çok önemli. Bu faüllerden ikisi bir oyuncudan. Her gün bunları konuşuyoruz. İkinci yarıda bunları değiştirdik. İyi reaksiyon verdik ve 10 sayı öne geçtik. Bu durumu nasıl ayarlayacağımızı anlamamız gerekiyor. İki tane çok kolay üçlüğü potamızda gördük. Nasıl reaksiyon göstermemiz anlamamız gerekiyor. Oyuncuları galibiyetten ötürü tebrik ediyorum. Rakibi de tebrik ediyorum. Çok iyi oynadılar. Taraftarlara özel teşekkür ediyorum. Çok güzel atmosfer yarattılar. Yöneticilerimize ve Ferit beye de desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Bu arada Obradovic, Vesely ve bu maçta yaşadığı sakatlıkla korkutan Nunnally için açıklama yaptı. Obradovic, ” James Nunnally'nin bilinci yerinde. Gayet iyi. Konuşabiliyor. Belki bir süre hastanede kalması lazım. Her şey yolunda. Vesely de hastaneye yeni gitti" diye konuştu.