Zeljko Obradovic ile Melih Mahmutoğlu’nun Maç Önü Görüşleri

20.03.2018

Zeljko Obradovic ile Melih Mahmutoğlu’nun Maç Önü Görüşleri

Fenerbahçe Doğuş, Turkish Airlines EuroLeague 27. maçında Maccabi FOX takımını konuk ediyor. 20 Mart Salı günü 20:45'te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda oynanacak mücadele öncesi Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile kaptan Melih Mahmutoğlu Resmi Sitemize açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Zeljko Obradovic spesifik basketbol oynayan bir takımla karşılaşacaklarını ve maç takviminin yoğunluğundan dolayı gerekli enerjiyi sağlamaları gerektiğini belirtirken; kaptan Melih ise, iyi takım savunması yapmaları ve ribauntlara dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti ve taraftar desteğinin öneminin altını çizdi.

Zeljko Obradovic, “Maccabi ile karşılaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz süreçte, on günden az sürede beş maç oynamış olacağız. Önemli olan şey hazır olmak için gerekli enerjiyi sağlamak olacak. Maccabi çok spesifik bir basketbol oynuyor. Savunmada agresifler, hücumda da sahayı koşmayı ve hızlı oynamayı seviyorlar. Aynı zamanda çok fazla üç sayılık atış kullanıyorlar ve takım olarak hücum ribaundlarına giriyorlar. Buna hazır olmalı ve iyi bir maç oynamalıyız. Taraftarlarımızın bir kez daha harika bir atmosfer yaratmalarını bekliyoruz” dedi.

Melih Mahmutoğlu ise, “CSKA mağlubiyetinden sonra çok önemli bir mücadeleye çıkıyoruz. Maccabi, yüksek tempo basketbolunu çok iyi oynuyor. Çok yetenekli ve skor potansiyelleri yüksek kısaları var. İlk mücadelede Norris Cole ve Pierre Jackson oldukça etkili olmuştu. Onları takım savunmamız ile durdurmalı ve ribaundlara da dikkat etmeliyiz. CSKA Moskova maçında harika bir ortam vardı. Bu mücadelede de taraftarlarımızın aynı desteği göstereceğinden eminim. Normal sezonun bitimine çok az kaldı ve maksimum sayıda galibiyetle bu bölümü bitirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.