Zeljko Obradovic: "Maçın kontrolü bizdeydi"

01.01.2018

Zeljko Obradovic: "Maçın kontrolü bizdeydi"

Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Beşiktaş Sompo Japan karşısındaki oyundan ötürü oyuncularını tebrik etti. Maçta genel olarak kontrolün kendilerinde olduğunu belirten Koç, oyun içindeki iniş ve çıkışlara da dikkat çekti.

Siyah beyazlı ekip karşısında elde edilen 76-71'lik galibiyetin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, “Burada Beşiktaş'a karşı oynadığımız maçlar, her zaman zor oluyor. Sıralamanın önemini bilerek buraya geldik. Birçok dakika iyi basketbol oynadık. Her zaman savunmayı değiştirmeye çalışan, topu hapsetmeye çalışan bir takıma karşı oynadık. Sürprizlere hazır değilseniz, kötü şeyler olabiliyor. Bu maçın sonunda 21 top kaybı yaptık. Bazıları Beşiktaş'ın agresifliğinden dolayı birçoğu da bizim gereksiz top kayıplarımız. Kolay hücum ribauntları almalarına izin verdik. (14) İlk 15 dakikada 24 sayı önde olmak normal değildi, maçın ikinci yarısı hep 12-14 sayı arası önde olduk. Genel olarak kontrol bizdeydi. Bütün sezon yaşadığımız sorun bu. Bunu değiştirmezsek gerçek bir takım olamayacağız. Maç içindeki inişler ve çıkışlar. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Çok iyi takıma karşı çok önemli bir galibiyet. Hücum ve savunma açısından çok iyi yapısı olan bir takım. Onlara karşı kazanmak istiyorsanız, 40 dakika konsantre olmalısınız” dedi.

Real Madrid mağlubiyeti takımın bugünkü oyun şeklini etkiledi mi? Mutlaka kazanmak zorunda olduğunuz maç olarak mı yaklaşıldı? sorusuna Koç, “Biz hem Avrupa hem Türkiye şampiyonuyuz. Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Bu takım da bu şekilde kuruldu. Sezon başından beri söylediğim bir şey var. Bize karşı herkes büyük motivasyonla oynuyor. Bizde aynı şekilde oynamazsak büyük problem yaşayabiliriz. Beşiktaş çok iyi takım. Hücum açısından çok fazla opsiyonları var. Herkese saygı var. Takımı o şekilde maça hazırlıyoruz” yanıtını verdi.

Jason Thompson'la ilgili de Obradovic, “Bugün gerçekten çok iyiydi. Hem antrenmanlarda hem maçlarda hep yüzde yüzünden fazlasını veriyor. İyi bir örnek. Çok çalışıyor. Kesinlikle kendini düşünmüyor. Bencil olmayan bir oyuncu. Onunla hep konuşuyoruz. Fazlasını vermek istediği için bazen hatalar yapabiliyor. Bütün oyuncularını tebrik ediyorum. Birçok dakika çok iyi basketbol oynadık. Hepsi çok akıllı ama bazı şeylerin değişmesi konusunda akıllı olmaları gerekiyor” ifadelerini kutladı.

Koç sözlerini, “Herkese iyi seneler. Barış, sağlık, başarı" diyerek tamamladı.