Zeljko Obradovic: "Oynayış şeklimizden çok memnunum"

29.10.2017

Zeljko Obradovic: "Oynayış şeklimizden çok memnunum"

Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, 83-62'lik Galatasaray Odeabank galibiyetinin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Takımımızın oynayış şeklinden memnun olduğunu ifade eden Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, “Üst üste oynadığımız 2 EuroLeague maçından sonra bugün daha farklı bir enerjiyle oynamamız gerekiyordu. Bu yüzden de farklı bir beş ile başladık ve oynayış şeklimizden de çok memnunum. Her maçta olumlu ve olumsuz şeyler oluyor ama genel olarak iyi bir maçtı. İlk yarıdaki 8 top çalmamız, agresifliğimiz bize çok iyi şeyler yaptı. Bütün oyuncuların katkıları çok önemliydi ama çok fazla 3 sayılık kaçırdık. Topu iyi çevirdiğimiz anlamına geliyor, bu da benim için yeterli. Daha iyi atış yapmanın aslında kuralı çok kolay; salonda birçok saat geçirerek bunu başarabiliriz.” dedi.

Ahmet Düverioğlu ve Egehan Arna'nın performanslarını da değerlendiren Obradovic, “Henüz gelişimleri yeterli değil. O seviyelerde basketbol oynayan oyuncularda olan agresiflik henüz onlarda yok. Daha kararlı olmalılar ve reaksiyon göstermeleri gerekiyor; savunma ya da skor yapmak için. Hem Ahmet hem de Ege müthiş bir karaktere sahip iyi insanlar. Her ikisi de çok çalışıyor ama maç içerisinde bir adım daha atmaları gerekiyor. Ahmet'ten de bahsedersek; bu akşam savunma anlamında en iyi oynadığı maçlardan biriydi. Aynı şekilde Egehan da çok kaliteli ancak sonuç olarak her şey ikisinin elinde.” şeklinde bir açıklamada bulundu.