Zeljko Obradovic: Oyuncularımın gösterdiği reaksiyon çok iyiydi

06.10.2018

Zeljko Obradovic: Oyuncularımın gösterdiği reaksiyon çok iyiydi

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Oyuncularımızın Beşiktaş Sompo Japan karşısında gösterdiği reaksiyondan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, “Çok zor bir maçtı. Daha çok çalışmamız gerekiyor. Maç maç ilerleyip neleri değiştirmemiz gerektiğini görmemiz gerekiyor. Oyuncularımın reaksiyonu çok iyiydi, çok pozitifti ve çok iyi davrandılar. Bundan dolayı da çok mutluyum. Sezon çok uzun ve önümüzde 70'ten fazla maç var. Bu yüzden sabırlı olup nasıl daha iyi olabileceğimizi anlamamız gerekiyor. Her maçta olduğu gibi olumlu ve olumsuz şeyler vardı. Ama sezon başında bunlar çok normal. Her zaman söylediğim gibi herkesin sağlıklı olması ve takıma yardım etmeye hazır olması gerekiyor. 3 ay yani yaklaşık 100 günden fazla süre sonra tekrar evimizde olup maça çıkmak çok güzel bir duyguydu. Taraftarımıza çok teşekkür ediyorum, çok güzel karşıladılar. Bana da ayrıca özel bir şeyler yaptılar. Her zaman şunu bilmelerini istiyorum: Bütün sene boyunca bizim için çok önemliler. Beşiktaş Sompo Japan'ı da tebrik ediyorum, çok iyi oynadılar. Her zamanki gibi güzel bir performans sergilediler.” ifadelerini kullandı.

Nicolo Melli: İyi oynadık

Basın toplantısına katılan oyuncumuz Nicolo Melli ise, “Çok zor bir maçtı. Lige bir derbiyle başladık. Türkiye şampiyonunun ilk maçı oldu. Cumhurbaşkanlığı Kupası maçını kaybettikten sonra bu maçı oynamış olduk. İyi oynadık ama kimyamızı toparlamamız için yapmamız gereken şeyler var. Çalışmamız gerekiyor. Şimdi önümüzde EuroLeague maçı var ve ona konsantre olacağız. Beşiktaş bizi gerçekten zorladı ve iyi oynadı.”dedi.