Zeljko Obradovic: "Oyuncularımın tecrübesi fark yarattı"

11.03.2018

Zeljko Obradovic: "Oyuncularımın tecrübesi fark yarattı"

Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Pınar Karşıyaka karşısında alınan galibiyeti değerlendirdi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Zeljko Obradovic, “Zor bir maçtı. Karşıyaka'yı da tebrik ederim. Kısa rotasyonla ve dar bir oyuncu grubuyla mücadele ettiler. Bugün detaylar maçın sonucunu belirledi. Oyuncularımın tecrübesi fark yarattı. Maçı bu şekilde kazandığımızı düşünüyoruz.” dedi.

Zeljko Obradovic, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Topu dolaştırmamız gerektiğini konuşmuştuk. Herkes 3-4 pas verdiğinde daha iyi oluyoruz. İlk yarıda çok iyi ikilik atamadık ve dışarıdan performansımız arttı.”

Son olarak takımımızın maç programındaki yoğunluğa değinen Başantrenörümüz Obradovic, “Zor bir periyot bizleri bekliyor. Şimdi CSKA Moskova maçı var, ardından Maccabi ve Kızılyıldız maçları. Akabinde Türkiye Ligi'nde maçlarımız var. Kolay bir fikstürden bahsedemem.” diyerek sözlerini noktaladı.

BASIN TOPLANTISI

“Karşıyaka'yı tebrik ederim. Kısa rotasyona rağmen harika bir maç çıkardılar. Maçın ilk saniyesinden son saniyesine kadar agresif oynadılar ve hep maçın içinde kaldılar. Küçük detaylar maçın sonucunu belirledi. Son dakikalarda kısa bir rotasyonla oynadık. Karşıyaka kolay atışları kaçırdı, öncesinde bizim kaçırdığımız gibi. Bizim için önemli bir galibiyet. Oyuncularımı tebrik ederim. Bu atmosferde maç oynamak her zaman keyifli oluyor. İki takımı taraftarına teşekkür ederim.”

“Kızılyıldız maçı var ve Türkiye Ligi'de devam ediyor. Takımı her zaman taze tutmaya çalışıyorum. Çalışmalarımıza devam edeceğiz."