Zeljko Obradovic: "Takımı tebrik ediyorum"

04.03.2018

Zeljko Obradovic: "Takımı tebrik ediyorum"

Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Galatasaray Odeabank maçının ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Çok iyi oynamadığımız belli. İlk yarıda biraz heyecanlıydık, topu kullanış şeklimiz çok kötüydü. Güzel olan takımın başından sonuna kadar savaşmasıydı. Tüm maç boyunca hepsi savaştığı için çok mutluyum. Üçüncü çeyrekte çok daha iyiydik. Yine birkaç kötü kararımız oldu ama son çeyrekte her şeyi değiştirdik. Madrid'ten sabah 9'da geldik. Tüm gece boyunca yolculuk yaptık. Bunları bahane olsun diye söylemiyorum. Dünü takımı tazeleyip dinlendirmeye çalıştık. Önemli olan konsantre olup oynamaktı. Günün sonunda oyuncular iyi reaksiyon gösterdi. Takımı tebrik ediyorum. Taraftarlara teşekkür ediyorum. Ferit Şahenk'in de aramızda olması benim için çok özel, çok teşekkür ediyorum.

(Maç saati ile ilgili) Biz bu şekilde mutluyuz. Bu şekilde oynamak güzel oluyor. Hem gelenler hem de oyuncular için. Bu sefer Madrid seyahatinden dolayı zor oldu ama çok da önemli değil.

(Ahmet Düverioğlu performansı ile ilgili) Geçmişe bakınca birçok maçta O'na şans verdim. Bu O'na güvendiğimi gösteriyor. Yakın zaman önce uzun uzun konuştuk. Her oyuncuya sorduğum soruyu sordum. Bir oyuncu olarak hedefin nedir? Bu seviyelerde oynaması için çok şeyler yapması gerektiğini söyledim. Hep salonda olması lazım, bireysel çalışması gerektiğini söyledim. Çok çalıştığını görebiliyoruz. Serbest atışlarda sorun yaşıyordu. Onun üzerine çalıştı. Uzun mesafeden de basket atması gerekiyor. Bugün serbest atışlarını gördük, çünkü bunun üzerine çalıştı. Çalışmak sadece yüz atış değil, binlerce atış anlamına geliyor. Performansı ve çalışmasıyla çok mutluyum. Takım arkadaşları da bunun farkındalar ve desteklediler. Bugün ayrıca doğum günü. Sadece bir maçta iyi oynamak yetmiyor. Birçok maçta da çok iyi oynadığı anlar vardı. Her zaman çalışmaya devam etmesi gerekiyor. Hiçbir zaman belli başarılarla tatmin olmaması gerekiyor. İyi oynamanın yolu bu. Ben O'na güvenmeye devam edeceğim.”