Zeljko Obradovic ve Ahmet Düverioğlu’nun Olimpia Milan Maçı Önü Görüşleri

21.02.2018

Zeljko Obradovic ve Ahmet Düverioğlu’nun Olimpia Milan Maçı Önü Görüşleri

Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague 23. hafta maçında İtalyan temsilcisi AX Armani Exchange Olimpia Milan takımını konuk ediyor. Yarın Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda oynanacak karşılaşma ile ilgili Resmi Sitemize açıklamalarda bulunan Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile oyuncumuz Ahmet Düverioğlu, dikkatli olmaları gerektiğine vurgu yaptılar.

"Zor bir maç olacak" diyen Zeljko Obradovic, “ Şu anda sezon başındakine göre daha farklı durumda olan bir takımla karşılaşacağız. İkinci haftada onlarla karşılaşmıştık ve uzatmaya giden bir mücadele olmuştu. Yarın da böyle zorlu bir maç olacaktır. İlk andan itibaren agresif olmalı ve rakibimizin hem takım olarak kalitesini hem de bireysel yeteneklerini aklımızdan çıkarmamalıyız. Milano'nun sıralamadaki yerine bakmak yanıltıcı olur. Onlara ve elbette kendimize saygı göstererek mücadele etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Ahmet Düverioğlu da, “Fenerbahçe Doğuş olarak Play-off öncesi sıralamada en iyi yeri almak istiyoruz ve bu yolda da kalan her maçın büyük önem taşıdığının farkındayız. Milano'nun her pozisyonda yetenekli oyuncuları olduğunu biliyoruz. İtalya'daki ilk karşılaşma da oldukça yakın geçmişti ve uzatmada kazanmıştık. Şimdi önümüzde bir zorlu mücadele daha var ama elimizden gelenin en iyisini yaparak kazanmaya çalışacağız. Türkiye Kupası'nda istediğimizi alamadık ve takım olarak reaksiyon göstermek için önümüzde iyi bir fırsat var” diye konuştu.