Başkandan

Ali Koç : Fenerbahçe'miz Sporun Her Dalında Örnek Alınmaktadır

Değerli Üyelerimiz,

1992 yılında bir grup işadamı ve yönetici Fenerbahçelinin önderliğinde kurulan derneğimiz, bugün Fenerbahçeli olmanın verdiği gurur ve ayrıcalıkla camiamız için değer yaratmakta, Fenerbahçelilik ruhunu en iyi şekilde yaşamak ve yaşatmak için faaliyetlerine devam etmektedir.

Başkanlık görevini üstlenmiş olmaktan büyük onur ve gurur duyduğum 1907 Fenerbahçe Derneği; aradan geçen 17 yılda camiamız içinde önemli bir yer edinmiş, seçkin üye profili sayesinde Fenerbahçe için ürettiği pek çok proje ile 'sarı-lacivert' renklere hizmet vermenin gurur ve mutluluğunu yaşarken camiamız için fark yaratmıştır. Ne mutlu bize ki; Fenerbahçe'mizin daha yüksek hedeflere koşan, rakipleri tarafından bir kıstas olarak gösterilen bir spor kulübü olarak kurumsal yapısı ve sporun her dalında örnek gösterilen 'rol model' kimliği tüm Fenerbahçeliler için bir gurur vesilesi olmuştur.

Değerli Üyelerimiz, Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce dernek yönetim kurulumuz yenilendi; aramıza yeni arkadaşlarımız katıldı. Bu vesileyle, yönetim kurulumuza yeni giren arkadaşlarımıza başarılar dilerken, geçmişte yönetimde yer almış, Derneğimize ve Fenerbahçe'mize hizmet vermiş tüm arkadaşlarıma da huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. 1907 Fenerbahçe Derneği'nin üye profiline baktığımızda, gerçekten de bir sivil toplum kuruluşu için hazine değerinde bir tablo ile karşı karşıyayız. Bu hazine; sadece icra ettiğimiz meslekler ya da her birimizin iş ve sosyal hayattaki konumundan beslenmiyor. 1907 Fenerbahçe Derneği'ni ayrıcalıklı ve değerli kılan asıl unsurlar; her birimizin içindeki renk aşkı, kulübümüzün geçmişine ve bugününe bağlılığımız ve camiamız için bir nevi düşünce kuruluşu olarak sürdürdüğümüz faaliyetlerin yarattığı katma değer… Bu istek ve iradeyi büyük camiamıza hizmete dönüştürecek yolda, en çok ihtiyacımız olan ise sürekli iletişim ve bilgi paylaşımı ve bu sayede aidiyet ve katılımcılığın artması. Bu amaçla bir yandan üyelerimizin katılımının artacağı faaliyetleri planlıyoruz, diğer yandan Derneğimizin kurumsal kimliğinin güçlenmesi için iç ve dış iletişim faaliyetlerimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla web sitemizi tamamen yeniledik, Faaliyetlerimizi, kulübümüzü ve spor dünyasını yakından ilgilendiren gelişmelerle ilgili görüş ve değerlendirmeleri, büyük Fenerbahçe camiamızın büyük ideallerini en iyi şekilde yansıtmak ve interaktif bir paylaşım ortamı yaratmak amacıyla yeniden düzenlediğimiz web sitemizi beğeneceğinizi umuyorum.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ulu Önderi kaybettiğimiz tarih olan 10 Kasım tarihinde 1907 Unifeb üyeleri ve 1907 Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımızla Atamızın huzurunda olmayı planlıyoruz. Katılmak isteyen üyelerimizin artık geleneksel hale gelen bu görkemli ve duygulu ziyareti bir kez tecrübe etmelerini tavsiye ederim.

Sevgi ve saygılarımla,