1907 Fenerbahçe Derneği'nden Altinordu Futbol Kulübü'ne Ziyaret

26.07.2016

1907 Fenerbahçe Derneği'nden Altinordu Futbol Kulübü'ne Ziyaret

1907 Fenerbahçe Derneği Başkanımız Ali Y. Koç, Genel Sekreterimiz Haşim Durusel ve yönetim kurulu üyelerimiz Simla Türker Bayazıt,  Ömer Uzun,  Ruşen Çetin, Nevzat Karakeben, Can Gebetaş,  M.Kemal Danabaş, oluşturduğu başarılı altyapı sistemiyle Türk futboluna örnek özkaynak modeli yaratan Altınordu kulübünü ziyaret etti.

1907 Fenerbahçe Derneği Başkanımız Ali Y. Koç, Dernek Genel Sekreterimiz Haşim Durusel ve yöneticilerimiz, Simla Türker Bayazıt,  Ömer Uzun,  Ruşen Çetin, Nevzat Karakeben, Can Gebetaş,  M.Kemal Danabaş, “ İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu" sloganıyla Türk toplumuna ve Türk Sporuna katkıda bulunmayı hedefleyen Altınordu Futbol Kulübü’nü Torbalı’da bulunan AFMO Tesisleri'nde ziyaret etti.  Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Barış Orhunbilge, Teknik Koordinatör Zafer Bilgetay, Medya İlişkileri Yöneticisi Ali Ergöçmez, Sosyal Etkinlikler Yöneticisi Gizem Kaleli, AFMO Müdürü Savaş Serdar ve birim yöneticilerinin hazır bulunduğu ziyaret, dernek başkanımız Ali Y. Koç’un U17 ve U19 takım oyuncuları ile yaptığı keyifli sohbet ile başladı.

Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan evsahipliğinde kısa adı AFMO olan Altınordu Futbol Meslek Okulu’nu gezen  Başkanımız Ali Y. Koç ve yöneticilerimiz Kulübün altyapı modeli hakkında detaylı bilgi alarak tesislerde incelemelerde bulundu. Kulüp yetkilerinin dernek yönetimimize gerçekleştirdiği Altınordu Futbol Kulübü çalışma modeli sunumu dikkatle takip edildi.

Buradan Selçuk Efes A Takımı tesislerine geçerek ziyaretine devam eden 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Y. Koç ve dernek yönetimi tesislerdeki incelemenin ardından ziyaretlerine son verdi.

Dernek Başkanımız Ali Y. Koç burada yaptığı açıklamada Altınordu ile ilgili farklı kaynaklardan çok çeşitli   bilgiler edindiğini  ancak  Başkan Seyit Mehmet Özkan Bey’in vizyonu ve hedeflerini, kurduğu örnek modeli yerinde görmek istediğini belirterek şunları kaydetti;

“Çok iyi şeyler bekliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk açıkcası. Bu tesisler sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da örnek olabilecek nitelikte. İnşallah buradan sadece Altınordu’ya değil Türk futboluna katkı sağlayacak gençlerimiz yetişir. Beni burada etkileyen önemli faktörlerden birisi sadece iyi futbolcu yetiştirmek değil, iyi insan, iyi birey, iyi vatandaş yetiştirmek hedefi. Çünkü ne kadar iyi futbolcu olursanız olsun, centilmenlik, etik gibi konularda, vatana millete faydalı olmak konusunda eksiklik varsa iyi sporculuğun da bir kıymeti olmuyor. Ulu Önder Atatürk’ümüzün işaret ettiği gibi "Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim." sözü bunu net tanımlıyor.”

Konuşmasında Başkan Seyit Mehmet Özkan’ın uzun vadeli vizyonuna ulaşamaması için hiçbir sebep görmediğinin altını çizen Dernek Başkanımız Ali Y. Koç sözlerini şöyle sürdürdü;

“Ben sadık bir Fenerbahçeli olarak, bu modeli gelip yerinde görmek istedim. Şahsen gönül bağım Fenerbahçeli olmasaydı yönetici ya da sponsor olarak birşeyler yapmak isterdim. Ancak bu modelde öğrenebileceğimiz çok şeyler olduğunu tecrübe ettik. Umuyorum ki bu dostluğumuz, gelecekte daha da gelişir, Mehmet Bey’den öğrendiklerimiz ile Türk  sporuna katkı sağlayabiliriz. Başkan Mehmet Bey’e bu sıcak misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ediyorum.”

Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ise yaptığı konuşmada heyecanlı bir gün yaşadıklarını belirterek;

“1907 Fenerbahçe Derneği’ni bugün burada misafir etmek bize büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Fenerbahçe ülkemizin önemli sporif değerlerinden birisi ve 1907 Fenerbahçe Derneği gibi  iyi düşünen eğitimli elit bir derneğin yönetimini ağırlamak bizi mutlu etti. Biz ülkemizin üç büyük kulübüyle de her zaman iyi ilişkilerde olmak istiyoruz. Bugün Ali Bey ve Yönetim Kurulu bizi ziyaret ettiler ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Tam günlük mesaimizde biz de onların fikirlerinden yararlandık. Ben inşallah bu ilişkilerimizin devamını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaret esnasında Derneğimiz tarafından bastırılan ve Fenerbahçe’mizin yüzyıllık tarihini anlatan Asr-ı Fener kitabı Altınordu Futbol Kulübü'ne hediye edildi. Kulüp Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın Çanakkale Zaferi'ne olan özel ilgisi sebebiyle zaferi kazandığımız yılı temsilen 915 özel seri numaralı kitap AFMO kütüphanesinde genç oyuncuların incelemesine sunuldu. Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ise günün anısına Başkanımız Ali Y. Koç’a seramik Altınordu topu ve kendisi için özel yaptırılan karakalem portresini hediye etti.