1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar takımımızın Başantrenörü Can Aksu, FB TV'de yayınlanan 14/16 programına konuk oldu

04.11.2019

1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar takımımızın Başantrenörü Can Aksu, FB TV'de yayınlanan 14/16 programına konuk oldu

Fenerbahçe Televizyonu'nda yayınlanan 14-16 programının konuğu, 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Basketbol takımımızın Başantrenörü Can Aksu oldu.

1 Kasım Cuma günü oynanan ve 66-58 kazandığımız Beşiktaş derbisi ile ilgili; derbi maçların özel olduğunu ve Beşiktaş'ın iyi hazırlandığını, maçın başında bizden üstün bir oyun oynadıklarını belirtti.

Maçın kazanılmasında taraftarlarımızın önemini belirten koçumuz, aynı saatte Fenerbahçe Beko'nun Euroleague maçı olmasına rağmen desteklemeye gelen ÜNİFEB mensubu taraftarlarımıza da teşekkür etti.

Normal sezonda namağlup şekilde yoluna devam eden takımımızın, sakatlıklar ve Asya turnuvası dolayısıyla eksiklerinin olduğunu, Galatasaray maçından sonra İran asıllı oyuncularımız Morteza Ebrahimi ve Yamaç Yüksel'in 3 karşılaşma boyunca takımda olmayacağından bahsetti.

Beşiktaş maçındaki performansından dolayı Kinem Kulbay'ı tebrik eden koçumuz, kazandırdığı kritik rebound ve bloklar ile takımımızı rahatlattığından bahsetti.

Geçen sene kazanılan EuroLeague III şampiyonluğundan sonra, bu sene Euroleague II 'de mücadele edecek takımımızın, Bosna, Fransa ve Hollanda temsilcileriyle aynı grupta olması bekleniyor.

Avrupa'daki engelli bireylere ayrılan alan ve toplumsal farkındalık hakkında konuşan Aksu, engelli bireylerin avrupa sokaklarında daha rahat dolaşabildiklerini ve şehir hayatının engelli bireylere uygun olduğunu, maalesef ülkemizin bu bağlamda alacak çok yolu olduğunu belirtti.

Bu seneki hedeflerimiz hakkında gelen soru üzerine;

Fenerbahçe olunca hedefler yüksek oluyor. 2 kupa ile taçlandırdığımız geçen sezondan sonra bu sene de güzel basketbol izlettirmek istiyoruz taraftarlarımıza diyerek, sporcularına güvendiğini ve bir eksiklerinin olmadığını, ihtiyaçlarının hızlıca karşılandığını ileterek; Ali Koç, Gönenç Gürkaynak, Ruşen Çetin ve Gökhan Akça'ya destekleri için teşekkürlerini iletti.

Hatta şu anda oyuncuların 1907 Fenerbahçe Derneği'nde Takım Psikoloğumuz Emine Palaz ile terapi yaptıklarını belirterek, gerekli ve faydalı bir şey bizler için, konuşamadığımız konuları, günlük hayatlarımızdaki sorunlarımızı 3. kişi ile paylaşarak destek almak hakikaten rahatlatıyor, hatta ben de gidiyorum konuşmaya diyerek sözlerini bitirdi.