1907 Madrid Turu Gerçekleştirildi

21.05.2015

1907 Madrid Turu Gerçekleştirildi

Tarihi bir başarı göstererek bu yıl Madrid/İspanya'da düzenlenen Final Four'a katılan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızı 1907 Fenerbahçe Derneği olarak İspanya'da da yalnız bırakmadık. Derneğimiz tarafından düzenlenen organizasyonla Madrid'e ulaştırdığımız üye ve misafirlerimiz, toplam iki gün süren turnuvada Barclaycard Center Salonu'nda yerlerini alarak takımımızı destekledi.


15 Mayıs Çarşamba günü Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan saat 07:45 hareketle Atlas Global Hava Yolları'nın özel seferi ile başlayan Madrid yolculuğu yaklaşık dört buçuk saat sürdü. Fenerbahçemizin tarihi bir maça çıkacağı 15 Mayısta  doğum gününü kutlayan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın Simla Türker Bayazıt ve Üyelerimiz Sayın Doruk Dana, Sayın Levent Kızıltan ve Sayın Bülten Emin Eminoğlu için uçakta sürpriz bir doğum günü pastası kesildi. Derneğimizin özel olarak hazırladığı sürprizler ve sarı-lacivert ikramların sunulduğu, marşlar-video klipler eşliğinde geçen yolculuğun ardından İspanya yerel saati ile 11:00'da Madrid Barajas Havalimanı'na varıldı. Havalimanı'ndan özel otobüslerle şehir merkezine götürülen misafirlerimiz odalarına yerleşerek heyecanla maç saatini beklemeye başladılar.


Saat 16:30'dan itibaren Fenerbahçe tezahüratları ve marşları eşliğinde Final Four Organizasyonunun yapılacağı Barclaycard Center'a yola çıkıldı. Fenerbahçe - Real Madrid karşılaşmasının başlamasına saatler kala salonda yerlerini alan tüm taraftarlarımız tribünde muhteşem bir atmosfer oluşturarak büyük bir coşkuyla takımımızı destekledi. Karşılaşmanın sonunda istediği sonucu alamayan takımımız tribünlere çağırılarak moral verildi. Tüm taraftarlarımızda mağlubiyetin üzüntüsünden çok Avrupa'nın en iyi 4 takımından biri olarak Final Four'da yer almanın gururu hakimdi...


Organizasyonumuzun ikinci gününde Madrid'in merkezinde yer alan pek çok meydanda toplanan taraftarlarımız, gün boyu sürdürdükleri tezahüratlarla marşlarla İspanya'da adeta Kadıköy rüzgarı estirdi.  


Fenerbahçemizin CSKA Moskova ile 3.'lük maçını oynayacağı 17 Mayıs Pazar günü de Fenerbahçe coşkusu Madrid'in her köşesindeydi. Bir kez daha Barclaycard Center'a doğru yola çıkan taraftarlarımız saha dışında da biz Fenerbahçelilerin görmeye alışık olduğu benzersiz bir atmosfer yarattı. Ev sahibi Real Madrid ile birlikte misafir olan diğer iki takım CSKA ve Olympiacos taraftarlarının da gıpta ile izlediği, Fenerbahçe seslerinin meydanları doldurduğu bu coşku salonun içerisinde de devam etti.


Final maçını gölgede bırakır bir coşkuyla takip edilen Fenerbahçe-CSKA karşılaşması, saha içerisinde de kıran kırana bir mücadeleye dönüştü. Taraftarlarımızın desteğiyle özellikle son periyodda büyük bir çekişmeye sahne olan 3.'lük maçı 86-80 CSKA lehine sonuçlansa da tribünler takımımızı ve koçumuz Zelijko Obradoviç'i "şampiyon" tezahüratlarıyla yanlarına çağırarak takımlarıyla gurur duyduklarını bir kez daha haykırdı.


Sıra Real Madrid-Olympiacos arasında oynanacak final maçına geldiğinde Fenerbahçe tribünlerinde farklı bir heyecan yaşanıyordu. Aynı saatlerde Mersin deplasmanında şampiyonluk mücadelesini sürdüren futbol takımımız zorlu bir doksan dakikaya çıkmıştı. Cep telefonları ile bu önemli karşılaşmayı takip eden üye ve misafirlerimiz 90+3'te gelen Emre Belözoğlu'nun golüyle rahatlarken, Final Four 2015'i şampiyonlukla tamamlayan Real Madrid'i maç sonunda centilmence alkışlayarak bu büyük heyecanı şimdilik noktalıyorlardı.


18 Mayıs Pazartesi günü dönüş yolculuğu için Barajas Havalimanı'na gelen üye ve misafirlerimizin ortak görüşü Final Four'da kazanılan tecrübenin önümüzdeki yıllarda şampiyonluk olarak mutlaka Fenerbahçemize döneceği yönündeydi. Her zamanki 1907 kalitesiyle gerçekleştirilen Madrid Final Four organizasyonumuz yaklaşık dört saatlik bir yolculuk sonunda Sabiha Gökçen Havalimanı'nda son buldu.