1907 Ünifeb'den "türk Sinemasinda Fenerbahçe" Paneli

26.12.2013

1907 Ünifeb'den "türk Sinemasinda Fenerbahçe" Paneli

1907 Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği Boğaziçi Üniversitesi Temsilciliği, "Türk Sinemasında Fenerbahçe" isimli bir panel düzenledi. Panele Hababam Sınıfı filmlerinin unutulmaz ismi Halit Akçatepe, yönetmen Murat Şeker ve oyuncu Şevket Çoruh konuk olarak katıldı.


Türk sinemasında Fenerbahçe Paneli Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirligil salonunda gerçekleştirildi. Panelde Hababam Sınıfı filmlerinin unutulmaz karakteri Güdük Necmi lakaplı Halit Akçatepe, yönetmen Murat Şeker ve oyuncu Şevket Çoruh konuşmacı olarak yer aldı.

 

Türk sinemasında Fenerbahçe vurgusu ve hakimiyetinin anlatıldığı panelde keyifli anlar yaşandı. Öğrencilerin tezahüratları geceye renk kattı.Eski ve yeni Türk filmlerinde Fenerbahçe vurgusunun yapıldığı sahnelerin izlendiği panelde konuklar Fenerbahçe ile ilgili anılarını da öğrencilerle paylaştı.

 

Sanatçılar, Fenerbahçe Futbol Takımı’nın şampiyon olduğu 2010-2011 Sezonuna ait imzalı formayı Temmuz doğumlu bir öğrenciye armağan etti. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri de panelistlere Fenerbahçe atkıları verdi.

 

Panelin ardından Halit Akçatepe, Murat Şeker ve 1907 Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Burak Sivrikaya "Türk sinemasında Fenerbahçe" gecesiyle ilgili görüşlerini paylaştı.