1907 Ünifeb Ksü, Kahramanmaraş'ta Serkan Acar Kütüphanesi Açiyor

23.05.2013

1907 Ünifeb Ksü, Kahramanmaraş'ta Serkan Acar Kütüphanesi Açiyor

1907 ÜNİFEB Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Fenerbahçe ile özdeşleşmiş, Kulübümüze 45 yıl emek vermiş, 14 yıl boyunca kutsal formamızı terletmiş kulüp Genel Müdürümüz Serkan Acar’ın vefatının üzerine, onun adını sonsuza dek yaşatmak ve gelecek nesillere artı değer katabilmek adına, bir kütüphane açmak için çalışmalarını başlattı.

Bu doğrultuda kütüphane yapılacak okul olarak, Kahramanmaraş Tekir Kasabası’na bağlı Kısık İlköğretim Okulu, Okul Müdürü Hüseyin İnce ile yapılan görüşmeler sonucunda belirlendi. 

Kütüphane için yola çıkıldı, okul yenilendi

Ancak kütüphane için çıkılan bu yolda okulun kötü durumundan dolayı, Kahramanmaraş’ta belediye, valilik ve iş adamlarıyla yapılan görüşmeler ve alınan destekler doğrultusunda çalışmalar biraz daha geniş kapsamlı hale getirildi. Gözlenen eksiklikler arasında okul iç ve dış duvarlarının sıvası dökülmüş, bina demirleri gözükür hale gelmiş, yıllardır boyanmadığından dolayı duvarlar siyah renk almıştı. Öncelikle iç ve dış duvarların sıvası yapılıp daha sonra boyandı. Okulun dış duvar rengi sarı-lacivert hale getirildi. Okul bahçesinin 450 metrekarelik zeminine kilit parke taş yerleştirildi. Çocuklara bahçede oyun alanı oluşturulup gelişimlerini sağlamak için 2 adet futbol kalesi, 1 adet basketbol potası ve voleybol direkleri temin edildi. Okul lavabolarının sağlıksız koşullarından dolayı yeni lavabolar monte edildi. Teneffüs saatlerinin daha verimli geçmesi açısından 2 adet bank ve 2 adet piknik masası alındı. Kütüphanenin daha verimli kullanılması açısından da 1 adet bilgisayar eklendi ve kütüphane içerisinde vakit geçirebilmeleri için masa, sandalyeler alındı. Okul dersliğinde bulunan projeksiyon, elektrik kesintisinden bozulduğu için yerine 82 ekran HDMI girişi bulunan 1 adet LCD televizyonla bu ihtiyaç da karşılandı. Ayrıca çocukları tebeşir tozundan kurtarmak için kara tahta yerine 1 adet kalemli beyaz yazı tahtası alındı.

1907 ÜNİFEB Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencileri kütüphane için çıktıkları bu yolda hem okula yeni bir kütüphane kazandırdı hem de okulu yeni görünümüyle daha kullanışlı ve eğitime daha uygun bir hale getirdi. Yenilenen okul ve kütüphanenin açılışı ise bu hafta sonu yapılacak.