1907Ünifeb'den 3 Mayis Etkinlikleri

03.05.2012

1907Ünifeb'den 3 Mayis Etkinlikleri

1907 ÜNİFEB, (Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği) Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Fenerbahçemizi ziyaretinin 94. ve Kulübümüzün kuruluşunun 105. yıldönümleri sebebiyle bir dizi etkinliklerde bulundu.

Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları Ataşehir Kampüsü’nde "3 Mayıs’ten Günümüze, Atatürk ve Fenerbahçe" konulu bir panel düzenleyen 1907 ÜNİFEB üyeleri, aynı zamanda farklı illerde de çeşitli etkinliklerde yer aldı.

Ataşehir Kampüsü’nde düzenlenen ve Funda Sibel Pala, Ertuğrul Öner ve Fenerbahçe Müze Müdürü Alp Bacıoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı, moderatörlüğünü Hayati Oktay’ın üstlendiği panelde, 1907 Fenerbahçe Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin yanı sıra 1907 ÜNİFEB üyeleri ve Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları öğrencilerinin de içinde bulunduğu yaklaşık 250 kişi hazır bulundu. Panelde Fenerbahçe’nin kuruluşundan günümüze kadar geçen süredeki tarihsel bilgiler anlatılırken, katılımcılar güncel konular hakkında da yorumlarda bulundu.

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Turan Şahin’in açılış konuşması ve sinevizyon gösterisiyle başlayan panel, Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları’na hediye edilen Asr-ı Fener kitabının sunulması ve tanıtılması ile devam etti. Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları’ndan bir öğrencinin okuduğu "Fenerbahçe’de Sporcu Olmak" yazısının ardından yapılan konuşmalar ve son olarak da katılımcılara plaketlerin verilmesiyle panel sona erdi.

Öte yandan 3 Mayıs etkinliklerinin bir diğer ayağında, 1907 ÜNİFEB Ankara üyeleri öncülüğünde birçok 1907 ÜNİFEB üyesi her yıl olduğu gibi Anıtkabir’i ziyaret etti.

3 Mayıs etkinlikleri kapsamında Sakarya’da ise, 1907 ÜNİFEB Sakarya Üniversitesi öncülüğünde "Bir Tutkunun Tarihi" isimli panel gerçekleştirildi.

1907 ÜNİFEB İzmir üyeleri, yine 3 Mayıs etkinlikleri kapsamında düzenledikleri organizasyonla Atatürk’ün İzmir’de konakladığı evi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ettiler.

1907 ÜNİFEB üyelerinin bir diğer 3 Mayıs etkinliği ise Erzurum’da gerçekleştirildi. 1907 ÜNİFEB Atatürk Üniversitesi’nin öncülüğünde düzenlenen organizasyonda Atatürk’ün Erzurum’da konakladığı evini ziyaret eden 1907 ÜNİFEB üyeleri Atamızı saygıyla andılar.