2. Lefter Kupasi Sahibini Buldu

17.08.2013

2. Lefter Kupasi Sahibini Buldu

Ordinaryüs lakaplı efsane futbolcumuz Lefter Küçükandonyadis anısına bu yıl ikincisi düzenlenen 'Lefter Kupası' sahibini buldu.

1925 yılında Büyükada’da doğan, 17 yıl boyunca oynadığı Fenerbahçemizde attığı 400’ün üzerinde golle adını tarihe altın harflerle yazdıran, 46 kez de Türkiye A Milli Futbol Takımı forması giyen Lefter Küçükandonyadis, Kınalıada Jarden-Barsamyan Stadı’ndaki anlamlı bir futbol turnuvasıyla anılmaya devam etti.

İlki geçen yıl gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilen Lefter Kupası’nın ikincisi, 16-17 Ağustos  tarihleri arasında Kınalıada Jarden-Barsamyan Stadı’nda gerçekleştirildi.

Turnuva sembolik olarak dört adanın (Kınalıada, Burgaz, Heybeliada, Büyükada) takımları arasında yapıldı. Bu takımlarda veteran oyuncularından seçilmiş Lefter dostları da yer aldı. Lefter Küçükandonyadis yakınlarının ve sevenlerinin yoğun ilgi gösterdiği turnuvada, efsane futbolcumuz adına pankartlar açıldı ve dövizler taşındı.

Heybeliada ile Kınalıada arasında oynanan final maçı normal süresi 1-1 eşitlikle tamamlandı. Penaltılar sonrasında, rakibini mağlup eden Kınalıada 2. Lefter Kupası’nın sahibi oldu.  Üçüncülük- dördüncünlük maçında ise Burgazada’yı 1-0 yenen Büyükada, turnuvayı üçüncülükle tamamladı.

Maçların ardından düzenlenen ödül töreninde takımlara kupa ve madalyalarını Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu verdi.

Geçen yıl ise finalde Büyükada’yı 3-1 yenen Heybeliada 1. Lefter Kupası’nın sahibi olmuştu.