2012-2013 Sezonu Forma Lansmani Yapildi

27.07.2012

2012-2013 Sezonu Forma Lansmani Yapildi

Profesyonel Futbol A Takımımızın 2012/2013 Futbol Sezonu’nda giyeceği adidas formalarının tanıtımı, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda düzenlenen özel bir organizasyonla yapıldı.

Forma tanıtımı öncesinde Kulübümüz tarafından katılımcılara iftar yemeği verildi. Geceye, Başkanvekilimiz Abdullah Kiğılı, yöneticilerimiz, Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, idari menajerlerimiz, Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncuları ve teknik kadrosu ile birlikte adidas, Türk Telekom, Avea, Ülker ve Fenerium’un yöneticileri katıldı.

Yeni sezonun ilk formasını Başkanvekilimiz Abdullah Kiğılı, Fenerium Genel Müdürü Aydın Kirman’ın elinden aldı. 

Muhteşem gösteri!
Gece futbolcularımızın topla yaptıkları hareketlerden oluşan slayt gösterimi ile başladı. Ardından Türkiye’de ilk kez bir Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen "PROJECT MAPPING" şov ile Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nun Fenerium Tribünü’nün dış yüzeyi özel efektlerle birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Her formaya ve o formanın temsil ettiği temaya göre hazırlanmış olan Project mapping şov eşliğinde özel olarak hazırlanan tünelden sahneye çıkan futbolcular 2012 / 2013 sezonunda giyecekleri 3 değişik formayı Fenerbahçe marş ve tezahüratları arasında kamuoyunun beğenisine sundu.

"Fenerbahçe ile kucaklaşmaktır Fenerium"
Murat Başoğlu’nun sunuculuk yaptığı tanıtım gecesinde öncelikle Başkanvekilimiz Abdullah Kiğılı söz aldı. Başkanvekilimiz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili Fenerbahçeliler;

Yola çıkalı tam 12 yıl oldu...

Şimdi görüyorum ki, Fenerium, Büyük Fenerbahçe Ailesi’nin kıdemli üyelerinden biri olarak büyük bir başarıyla yoluna devam ediyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü için bir gelenektir öncü olmak... Fenerium da ’öncü’ olmanın yanına ’örnek’ olma vizyonunu da ekleyerek, sizlerin desteğiyle bugün Türk Spor Ekonomisinin en önemli paydaşlarından biri haline geldi.

Bu başarı bugün burada bulunan sizlerin. Bu başarı dünyanın dört bir yanındaki Fenerbahçelilerin. Bu başarı hepimizin...

Sevgili Fenerbahçeliler; Fenerium bugün 12 yaşında.

Bugün 70 mağaza, 200 corner, birçok gezici mağazalarımızla ülkemizin her bölgesinde; dünya’nın dört bir yanında ise sanal mağazalarımız sayesinde  Fenerbahçeliler ile buluşuyoruz.

Feneriumların çok önemli bir misyonu var.

Maça gitmek, tribünde yer almak, bir sporcumuzla kucaklaşmak gibidir; Feneriumlara adım atmak.

Fenerbahçe ile kucaklaşmaktır Fenerium.

Biz Fenerbahçeliler, Fenerium ile gurur duyuyoruz. Her fırsatta desteğimizi, ilgimizi Feneriumlara taşımamız da bundandır.

Emeği geçen herkese ve bu ilgiyi gün be gün artıran taraftarlarımıza çok teşekkür ederim.

Mağazalarımızda yer alan 6500 çeşit ürünün tedarikçilerine de bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum.

Hayırlı Ramazanlar diliyorum"

"Sonuna kadar, sonsuza kadar Fenerbahçe"
Ardından sahneye çıkan Fenerium Genel Müdürü Aydın Kirman, öncelikle herkese "hoş geldiniz" dedi. Ardından yeni sezon formaları hakkında kısa bir bilgi veren Aydın Kirman, "Sonuna kadar, sonsuza kadar Fenerbahçe" diyerek sözlerini tamamladı.

Futbolcularımız yeni sezon formaları ile sahnede
Konuşmaların ardından forma tanıtım defilesine geçildi. Mankenlerle birlikte podyuma çıkan Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncuları, yeni sezonda giyecekleri 3 farklı (Efsane çubuklu, gölge kanarya, Arma) formayı tanıttılar. Gece oyuncularımızın sahneden alkışlar eşliğinde ayrılması ile sona erdi.

Yeni sezon formalarımızın özelliklerini daha yakından tanıyalım!
Fenerbahçe’nin uluslararası adidas model ve teknolojileri uygulanarak hazırlanan formalarında özel kumaşlar  ve teknolojiler kullanıldı. Kumaş üzerinde uygulanan adidas ClimaCool® teknolojisi ile spor sırasında vücudun en çok ısınan bölgeleri tespit ediliyor, özel tasarlanmış havalandırma kanalları ile iç ve dış hava akımı oluşturuluyor. Böylece vücudun kuru ve serin kalması sağlanıyor. Futbolcuların vücut ısıları 90 dakika boyunca ideal seviyede tutularak, dayanıklılıkları artırılıyor.

FB Lisanslı Ürün Kontrolü
Fenerbahçe Spor Kulübü 2012/2013 sezon formalarında sahtecilikle mücadele anlamında bir yeniliğe de imza atarak hologram üzerinde kare kod uygulamasına geçiyor. Artık taraftarlar formalardaki kare kodu GooglePlay’den indirdikleri "FB Lisanslı Ürün Kontrol" isimli Android uygulaması ile cep telefonlarından okutarak satın aldıkları formaların tüm bilgilerine kolayca ulaşabilecekler. Bu uygulama ile Fenerbahçe taraftarları hem ürünlerinin orjinalliğini teyid etmiş olacaklar hem de yapacakları her sorgulama ile Fenerbahçe Spor Kulübü’nün olası sahte ürünlerin yerlerini de tespit etmesine yardımcı olacaklar.

Fenerbahçe Spor Kulübü Profesyonel Futbol A Takımı, 2012/ 2013 Futbol Sezonu’nda üç farklı formayla mücadele edecek. Fenerbahçe’yi Fenerbahçe yapan değerlerin ilham verdiği yeni formaların her biri, Fenerbahçe tarih ve nüanslarından izler taşıyor.

2013 Efsane Çubuklu Forma
Efsane çubuklu forma geleneği olduğu gibi tasarım detayında üç temel unsuru içerisinde barındırıyor: Fenerbahçe Spor Kulübü’ nün şanlı tarihi, sporcuları ve taraftarının gücü.

Arka plandan gelen retro mavi renkteki minik kanarya desenleri, en önde Fenerbahçe Spor Kulübü’nün lacivert rengini 3 boyutlu bir efektle oluşturuyor.

Bütün bu detaylar bir araya geldiğinde Fenerbahçe Spor Kulübü’ nün logosu ön plana çıkıyor. Herkesi etrafında toplayan, tüm Fenerbahçelilerin göğsünde gururla taşıdığı bu Büyük Arma, ışığıyla Tüm Türkiye’yi aydınlatarak, Fenerbahçe’nin tüm Türkiye’nin Spor Kulübü olduğunun altını çiziyor.

Bu sezon tam ortadaki çubuğun her iki yanına ince çizgiler eklenerek, Efsane Çubuklunun sağlam duruşu, güven ve dayanıklılığın da vurgusu yapılıyor.

2013 Gölge Kanarya Forma
2012 / 2013 sezonu için özel olarak tasarlanan Gölge Kanarya forma antrasit ve planet mavi renklerin kombinasyonundan oluşuyor ve çubuk desenini baz alıyor.

Daha önce hiç kullanılmamış, sadece Fenebahçe’ye özgü eşsiz tasarım detayı ise formanın göğüs kısmında yer alan ve yakından bakıldığında daha net görülebilen "GÖLGE KANARYA" figürü.

"GölgeKanarya", görkemli görüntüsüyle, Fenerbahçe’nin ve onun temsil ettiği her kavramın bekçisi, koruyucusu, aynı zamanda gizli gücü. Her zaman orada ve gerektiğinde öne çıkmaya hazır. Onun bu "güçlü" etkisi, derinliklerde bile kendini rahatça hissettiriyor.

2013 Arma Forma
2012 - 2013 sezonunun arma forması, lacivert-beyaz zemini ve ortadan geçen sarı çizgisiyle, Fenerbahçe logosu içerisinde yeralan renkleri formaya yansıtıyor, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün asaletinin, kudretinin ve bu kulübe duyulan gıptanın simgesi haline geliyor.

Arma forma, tasarımında barındırdığı farklı renkler ve bu renklerin uygulandığı farklı kumaşlarla, Fenerbahçe camiasının ayrıcalığını da ifade etmeyi amaçlıyor.

Göğüste, lacivert zemin üzerinde yer alan Fenerbahçe logosu ile birlikte, "Fenerbahçeli olma"nın verdiği güç ve asalet vurgulanıyor.

Yeni sezon Fenerbahçe formaları ve taraftar ürünleri, Fenerium Mağazaları ve adidas satış noktalarında 28 Temmuz Cumartesi gününden itibaren satın alınabilecek. Futbol takımının giydiği orijinal maç formaları 99 TL, taraftar formaları ise 60 TL’ den satışa sunulacak.