24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası Final Maçının Basın Toplantısı Düzenlendi

03.11.2016

24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası Final Maçının Basın Toplantısı Düzenlendi

Geçtiğimiz sezonun lig ve Türkiye Kupası şampiyonu Fenerbahçemiz ile lig finalisti Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında 18 Ekim Salı günü Ankara Spor Salonu'nda oynanacak olan 24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası Final maçının basın toplantısı düzenlendi.

Bugün hayatını kaybeden Canik Belediye Başantrenörü Mehmet Can Öztürk için yapılan saygı duruşuyla başlayan basın toplantısına; TBF Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Akgün, TBF Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş,Başantrenörümüz George Dikeoulakos, genç oyuncularımızdan Melisa Korkmaz ile Hatay Büyükşehir Belediyesi Başantrenörü Ekin Baş ve oyuncularından Tuğba Oral katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Akgün gerçekleştirdi. Akgün, ''Hoş geldiniz, bugün üzücü bir haber aldık. Mehmet Can Öztürk'ü kaybettik. Yarın için her iki ekibimize de başarılar diliyorum. Ankaralı basketbolseverler keyifli anlar yaşayacaklar; basketbola doyacaklar... İnşallah sakatlıksız, keyifli bir mücadele olur.'' şeklinde konuştu.

Basın toplantısında ilk olarak söz alan Hatay BŞB oyuncusu Tuğba Oral, “Öncelikle Canik Belediye antrenörü Mehmet Can Öztürk'e çok üzüldük takım olarak. Ailesine başsağlığı diliyorum. Kazanıp kupayı Hatay halkına götüreceğimize inanıyorum. Fenerbahçe tecrübeli bir takım mücadele edeceğiz. Antrenörümüz Ekin Baş sayesinde iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Elimizden gelenin en iyisini yapıp kupayı Hatay'a götüreceğiz" dedi.

Hatay BŞB antrenörü Ekin Baş ise, “Meslektaşım Mehmet Can Öztürk'ün ölümü beni çok üzdü. Fenerbahçe - Hatay BŞB maçı çok keyifliydi geçen sezon. Sezonun ilk resmi maçı ve sonunda kupa var. Her şeyimizi sahaya yansıtacağız. Fenerbahçe'ye de başarılar diliyorum" diye konuştu.

Ardından söz alan genç ve başarılı oyuncularımızdan Melisa Korkmaz, “Ben de Mehmet Can Öztürk için çok üzüldüm. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Geçen sene sezon başında Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazanarak çok şanslı bir sezon geçirdik ve sezonu 3 kupayla bitirdik. Bu sene de kazanarak Fenerbahçe camiasına armağan etmek istiyoruz. Bütün çabamızı sahaya yansıtıp kupayla dönmek istiyoruz" ifadelerine değindi.

Son olarak konuşan Başantrenörümüz George Dikeoulakos ise, “Bugün basketbolun güzelliklerini konuşmak ve yarınki maçın ne kadar keyifli geçeceğini konuşmak için toplanmış olmalıydık ama hayatın diğer yüzü karşımıza çıktı. Dostumuz Mehmet Can'ı kaybettik. Mehmet'in ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Onlara, hayatlarını Mehmet Can olmadan devam ettirmeleri için güç diliyorum. Tabii ki bu olay karşısında yarınki maç ve bugünkü hazırlıklar ikinci plana düştü. Gündemimiz tamamen kaybettiğimiz arkadaşımız. Sadece akıllarda güzel bir maç olarak hatırda kalan bir maç oynamayı diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası Final maçının basın toplantısı, toplu fotoğraf çekimiyle tamamlandı.

Final maçı 18 Ekim Salı günü Ankara Spor Salonu'nda oynanacak. Saat 19:00'da başlayacak karşılaşma TRT Spor ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.