24. Mercedes-Benz Junior Cup'ta İlk Gün Maçlari Tamamlandi

05.01.2014

24. Mercedes-Benz Junior Cup'ta İlk Gün Maçlari Tamamlandi

Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Mercedes-Benz Junior Cup’ta A Grubunda mücadele eden Fenerbahçe A2 Takımımız, turnuvanın ilk gününde oynadığı dört maçtan; bir galibiyet, iki beraberlik ve bir mağlubiyetle ayrıldı.


Grubundaki ilk maçında SC Freiburg ile karşılaşan Fenerbahçe A2 Takımımız, bu karşılaşmadan 1-1’lik skorla ayrıldı. Takımımızın tek golü ise 6.dakikada Ömür’den geldi.


Mercedes-Benz Junior Cup’taki ikinci maçında ise bir başka Alman temsilcisi VfB Stuttgart ile karşılaşan Fenerbahçe A2 Takımımız, etkili bir futbol ortaya koyduğu mücadeleden 2-0 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini Semih Ergül ve Fatih Somuncu kaydederken, günün üçüncü maçında ise Grasshopper Club Zürich ile karşılaşan Fenerbahçe A2 Takımımız, mücadeleden 3-1 mağlup ayrıldı. Takımımızın tek golü Cengizhan'dan geldi.


Çapraz eşleşmenin uygulandığı 24.Mercedes-Benz Junior Cup'ta grubunu 2.sırada tamamlayan Fenerbahçe A2 Takımımız, B Grubunu 4.sırada tamamlayan Fluminense FC ile karşılaştı. Brezilya temsilcisi karşısında Fenerbahçe A2 Takımımız, mücadeleden 1-1'lik eşitlikle ayrıldı. Takımımızın golü 7.dakikada Ömür'den geldi. Takımımız böylece ilk günü 5 puanla tamamladı.
 

Fenerbahçemiz yarın TSİ 14.25'te Schalke 04 ile  karşı karşıya gelecek. Galip gelen takımın puanını yükselteceği müsabakalar, yarı finale yükselme adına önem taşıyor.