"3. Maç Serinin En Zorlu Mücadelesi Olacak"

07.06.2011

"3. Maç Serinin En Zorlu Mücadelesi Olacak"

Beko Basketbol Ligi Play-Off final serisinde Galatasaray Cafe Crown'u 2. maçta yenerek 2-0 öne geçen Fenerbahçe Ülker'in şube direktörü Nedim Karakaş, ortaya çıkan farklı skorlardan çok elde edilen galibiyetlerin önemine dikkat çekti.

Nedim Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Galatasaray Cafe Crown'un ilk maçtaki hatalarını bertaraf etmek için hazırlanacağını bildiklerini belirterek, "Ama biz de ilk maçın sonucunun ne olduğun hiç düşünmeden, aynı ciddiyetle mücadele ettik. İlk yarıda bizim hatalarımız nedeniyle maç kafa kafaya gitti ve rakibimizin ilk yarıyı önde kapatmasına neden olduk. İlk yarıda yenen 46 sayı, bizim için oldukça yüksekti. Devre arasında hocamızın ikazlarıyla, daha bilinçli ve daha sakin bir oyun sergilemeye başladık. Üçüncü periyotun ortasından itibaren de oyunun kontrolünü tamamen elimize aldık. Her iki maçta da ortaya çıkan farklı skor hiç önemli değil. Böyle serilerde 1 sayıyla da olsa 4 maçı kazanmak önemli" diye konuştu.

Amaçlarının Galatasaray Cafe Crown'un ev sahipliğinde oynanacak serinin 3. maçını da kazanmak olduğunun altını çizen Karakaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Galatasaray Cafe Crown, kendi sahasında oynayacağı müsabakalarda tüm kozlarını ortaya koyacaktır. Onlar da mutlaka seriye devam etme arzusunda olacaklar. O bakımdan, yapacağımız 3. maç, her iki takım için de belki de serinin en zorlu mücadelesi olacak. Biz, seriyi 3-0'a getirip, şampiyonluğa bir adım daha yaklaşmak isteyeceğiz, rakibimiz ise bizi durdurmak isteyecek. Her şeylerini sahaya yansıtacaklardır. Biz gerçekten çok tecrübeli bir takımız. Kapasitesi yüksek oyuncularımız oldukça fazla. Birlikte hareket ettikleri zaman da zaten Avrupa'nın en güçlü takımları bile karşımızda duramadı."

Karakaş ayrıca, Galatasaray Cafe Crown'un ev sahipliğindeki maçların da Sinan Erdem Spor Salonu'nda olduğu gibi centilmence geçmesini temenni ederek, "İlk iki maçta Fenerbahçe seyircisinin örnek teşkil ettiğini düşünüyorum. İnşallah rakip taraftarlar da oyuna güzellik katarlar ve geçmişten bugüne kan davası gibi süren, rahatsızlık verici olaylar yaşanmaz" dedi.