3. Okulun İnşaati Sürüyor

18.04.2012

3. Okulun İnşaati Sürüyor

Kulübümüz tarafından, Kenan Evren Lisesi’ne karşılık yaptırılan 3. okul olan Sancaktepe İlköğretim Okulu’nda inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

Kulübümüz ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın yanındaki Kenan Evren Lisesi’nin arsasına karşılık, Kulübümüz tarafından Paksu İnşaat Şirketi’ne yaptırılan 3. okul olan Sancaktepe İlköğretim Okulu’nun temel çalışmaları tamamlandı, inşatta bodrum kat perde beton imalatı ise sürüyor.

Samandıra Yenidoğan Şile Yolu üzerinde, Sancaktepe Osmangazi Mahallesi’nde, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’ne çok yakın bir mevkideki 6700 metrekarelik arsa üzerine yaptırılan Sancaktepe İlköğretim Okulu 5 katlı ve 6 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. 24 derslikli, 750 öğrenci kapasiteli okulun bu yılın Kasım ayında tamamlanması planlanıyor.

Kulübümüz tarafından daha önce Küçükbakkalköy’de yaptırılan Yeni Kenan Evren Lisesi ve Üsküdar Yavuztürk Mahallesi’nde yaptırılan Yavuztürk İlköğretim Okulu, Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmiş ve bu okullarda eğitim-öğretime başlanmıştı.