16.02.2012

351 Sayfa Okundu

Silivri’de devam eden ve Başkanımız Aziz Yıldırım ile yöneticilerimizin de yargılandığı tarihi davanın 3. gün duruşması saat 18.40 itibariyle tamamlandı. 351. sayfa okunduktan sonra duruşmayı bitiren Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Cuma günü saat 09.30 itibariyle 352.sayfadan itibaren iddianamenin okunacağını ve saat 15.00 gibi tutuklu sanıkların Metris’e gönderileceğini söyledi.

ÖĞLEDEN SONRA NELER OLDU
Öğleden sonra verilen arada gazetecilerin bulunduğu bölüme tekrar gelen Başkanımız Aziz Yıldırım gazetecilere "İddianameyi dinlediniz mi? Ne anladınız" diye sordu. "Sürekli talimat verdiğimi söylüyorlardı, bir tane bile talimatıma rastladınız mı?" diye sordu. FBTV Genel Müdürü İhsan Topaloğlu’nun "sağlığınız nasıl?" sorusuna Aziz Yıldırım " Sağ kolum sıkıntılı, biraz problem var" cevabını verdi. Başkan Aziz Yıldırım ayrıca Şenez Erzik’in Federasyon başkanı olacacağını duyduğunu söyledi.

337. Sayfa Bilmecesi
İddianame okunurken, başkanımız Aziz Yıldırım ve Fenerium’dan sorumlu yöneticimiz Abdullah Kiğılı arasında geçen konuşmalara da yer verildi. Başkanımız Yıldırım’ın Fenerium’dan para isteği; iddianameye "Sivas maçı için para istiyor" dipnotu,  Başkanımız Aziz Yıldırım’ı fazlasıyla güldürdü. İzliyiciler arasında da Savcılık makamının Fenerium’un, Fenerbahçe Spor Kulübü gurup şirketi olduğunun bilinmediği tartışıldı.  Bir hata da iddianame okunurken ortaya çıktı. Akşam saatlerinde iddianamenin 337. sayfasına kadar okuyan  TRT spikerleri 337. sayfa okunurken  salonda müdahil avukatların olduğu bölümden sesler geldiği duyuldu. Başkanımızın avukatları Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci’nin yanına giderek 337. sayfa okunurken daha önce avukatlara dağıtılmış iddianamedeki yazılanlanlardan farklı şeyler okunduğunu hatırlattılar. Mahkeme başkanı oturuma biraz ara vererek avukatlları dinlemeye başladı. Yaklaşık 15 dakikalık aradan sonra iddianame tekrar okunmaya başladı.  Saat 18.40 ’da 351. sayfa okunduktan sonra davanın 3. günü tamamlandı.

Abdullah Kaya’nın açıklamaları

Silivri’den yapılan duruşmadan sonra FBTV’ye açıklama yapan Başkanımız avukatlarından Abdullah Kaya 337. sayfa değişikliği ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Kaya, "Savcılıktan 2 ayrı iddianame gönderilmiş. Savcılık makamı bu konuyla ilgili bir açıklama yapacaktır. Çok dikkatli bir şekilde iddianameyi inceleyen Sayın Aziz Yıldırım hepimizi uyardı. Çünkü çok iyi çalışıyor. Ve kendisi buldu bu değişikliği. Sehven de yapılmış olsa şık bir şey olmadı. Savcı Berk, mutlaka bu konuyla ilgili bir açıklama yapacaktır." dedi.