8 Mart Dünya Kadinlar Günü Kutlandi

09.03.2013

8 Mart Dünya Kadinlar Günü Kutlandi

Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın Üyeler Çalışma Komitesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel organize edilen gece, Fenerbahçe Eğitim Kurumları-Fenerbahçe Koleji Konferans Salonu’nda yapıldı.

Eylem Şenkal’ın sunuculuğunu yaptığı dinleti gecesine; Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yasemin Merçil, Turan Şahin ve Yalçın Haker’in yanı sıra Fenerbahçe Spor Kulübü Amatör Şube kaptanları ve sporcuları ile Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın Üyeler Çalışma Komitesi katıldı.

Gecede ilk olarak kürsüye çıkan Yönetim Kurulu Üyemiz Yasemin Merçil, teşekkür konuşmasının ardından Başkanımız Aziz Yıldırım’ı hediyesini vermek üzere sahneye takdim etti. Başkanımıza gecenin anlam ve önemine uygun olarak sarı lacivert renklerle yapılmış ve bir el içinde bulunan kalp hediye edildi.  Hediyesini alan Başkanımız Aziz Yıldırım, kısa bir de konuşma yaptı.

Tüm kadınların kadınlar gününü kutlayan Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçeli kadınlar içinse, "Fenerbahçeli kadınların bir ayrıcalığı var. Onlar bize verdikleri desteklerle tarihe damga vurdular" dedi.

Konuşmaların ardından Mehmet Coşkundeniz, İlkim Karaca, Ayşe Tolga, Fatoş Koçaslan, Müge Oruçkaptan, Taner Demiralp, mir sanat-modern dans gösterimi, Hale Kocabaş ve Ece Odabaşı 8 Mart Dünya Kadınlar günü organizasyonuna katılanlara şiir ve şarkı dinletisi sundular.  Geceye katılan sporcularımızda da çeşitli aktiviteleriyle renk kattı.

Organizasyonun sonunda Kulübümüzde görev yapan 20 kadın çalışan ve geceye katılan sanatçılara plaket verildi. Plaketleri Başkanımız Aziz Yıldırım ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz takdim etti.

8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlaması toplu olarak çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.