"9 Eylül'de Şampiyon Takim Sahaya Çikacak"

15.08.2011

"9 Eylül'de Şampiyon Takim Sahaya Çikacak"

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bizim açımızdan uzun bir süreçti. TFF bugün kararını açıkladı. 9 Eylül’de şampiyon takım sahaya çıkacak" dedi.

İkinci etap yurtdışı hazırlık kampı için Almanya’da bulunan Takımımızda Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman antrenman öncesinde basın mensuplarına federasyonun verdiği kararı değerlendirdi .

"Bence de doğru karar"

Aykut Kocaman Türkiye Futbol Federasyonu’nun verdiği karar ile ilgili olarak, "Bizim açımızdan çok uzun bir süreçti. TFF bugün bir karar verdi. Çok ince eleyerek bir pozisyon almak zorundaydılar. Federasyon kılı kırk yararak bu kararı verdi. Bence doğru kararı verdiler. Daha önceden 5 Ağustos’ta şampiyon takımın lige başlayacağını söylemiştim ama olmadı. Lig de erteleme yapıldı. 9 Eylül’de şampiyon takım sahaya çıkacak. Hem takımımız için hem de Türk futbolu için hayırlı olmasını diliyorum. Bu belirsizliğin bitmesi ve bir şekilde önümüzün berrak hale gelmesi hepimiz için sevindirici. Bugünkü antrenmanımız ile başlayan süreç; bizim için çok daha zevkli, iştahlı ve futbol adına da, mesleki anlamda da güzel olacak. " diye konuştu.

"Daha güçlü olmamız gerekiyor"

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aykut Kocaman, antrenman öncesinde oyuncularla ne konuştuğu ile ilgili soru üzerine, "Genel olarak bu yeni sürecin daha zorlu olacağı ve daha güçlü olmamız gerektiğini konuştuk.Oyuncular inişlerde ve çıkışlarda geçen senenin üstüne koymaya çalışacak. Geçen sezonun ikinci yarısındaki sarsılmaz iradeyi tekrar sahaya koymalıyız" diye konuştuk.

Emre ilgili soru üzerine, Aykut Kocaman, Emre’ye Perşembe gününe kadar izin verdiğini, Niang içinse takımdan gitmek istediğini sanmadığını ifade etti.

Transfer konusunda ise Kocaman, "Transferle ilgili ne yapabiliriz diye yönetimle ortak bir karar doğrultusunda hızlanmak zorundayız." dedi.