Abdullah Kiğili: "aykut Kocaman Görevinin Başindadir"

26.12.2012

Abdullah Kiğili: "aykut Kocaman Görevinin Başindadir"

Bugün gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısının ardından bir açıklama yapan Başkan Vekilimiz Abdullah Kiğılı, Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman’ın görevinin başında olduğunu belirterek, yeni transfer çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Sözlerine, Aykut Kocaman’ın görevine devam ettiğini söyleyerek başlayan Abdullah Kiğılı, "Yönetim Kurulu Toplantısında hocamızın durumu konuşuldu, kaldı ki onunla ilgili her şey Pazar günü netleşmişti. Hocamız; Başkanımızla, Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla ve futbolcularla yapılan görüşmeler sonrasında o gün görevinin başında kaldığını karşılıklı olarak teyit etti. Bugüne kadar da değişen herhangi bir şey olmadı. Transfer çalışmaları devam ediyor. Cuma gününe kadar, Fenerbahçe’nin ihtiyacı olan yerlerde teknik kadro, yönetim kuruluna oyuncuların isimlerini bildirecekler ve Pazartesi gününden itibaren de daha önce de belirttiğimiz gibi asgari 2 ya da 3 tane oyuncu için transfer çalışmasını bitireceğiz. Yanlış hatırlamıyorsam, 2 Ocak’ta Antalya kampı olacak ve 12’sinde de kamp bitecek. 10 gün boyunca da Antalya’da yeni transferlerimizde beraber, ikinci yarı hazırlıklarına başlamış olacağız" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’nin 3 kulvarda da iddialı olduğunun altını çizen Kiğılı, "Cumartesi akşamı yaşanan birtakım olaylar sona erdi. Kimse şunu unutmasın, Fenerbahçe 3 kulvarda(UEFA Avrupa Ligi, Türkiye Kupası ve Süper Lig) da iddialı durumda. UEFA’da Belarus temsilcisi ile karşılaşacağız. Keza Ziraat Türkiye Kupası’nda oynadığımız ilk maçımızı kazandık. Türkiye Ligi’nde de şu an için birinciyle aramızda sadece 6 puanlık bir fark var. Çok önemli bir fark da değil. Ligin ikinci yarısı, yeni takviyelerle daha da kuvvetleneceğiz. Dolayısıyla 3 kulvarda da iddialı olduğumuz söyleyebilirim. Teknik kadromuz ve futbolcularımız, Yönetimle birlikte çalışmalarına devam ediyor. Her şey eskisi gibi olacak. Kimsenin bundan şüphesi olmasın" açıklamasında bulundu.

Bugünkü Yönetim Kurulu toplantısı hakkında da bilgi veren Abdullah Kiğılı, "Fenerbahçe’nin yeni baştan reorganizasyonu yapılıyor. İdari organizasyon yeni bir çalışmanın içine giriyor. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp artık. Çalışanları, şirketleri ile büyük bir kurum. Zannediyorum önümüzdeki sezondan itibaren, yeni baştan bir altyapı, çalışma ve organizasyon çalışması başlıyor. Şu anda bu çalışmaları yönetim kurulu üyemiz Sayın Ender Alkaya yürütmektir. Bu kurumsal çalışma, 10-15 güne kadar şekillenecek. 19 Ocak 2013 tarihinde yapılacak Divan Toplantısında da, kongre ve divan heyeti üyelerimize açıklanacak" ifadelerini kullandı.

Sözlerine Fenerbahçe’nin gerek Başkanıyla, gerekse de futbolcularıyla bir bütün olduğunu vurgulayarak son veren Başkanvekilimiz Abdullah Kiğılı, "Fenerbahçe; Başkanıyla, Yönetimiyle ve futbolcularıyla bir bütündür. Aykut Kocaman da bizim kendi içimizden yetişmiş bir futbolcumuzdur. Cumartesi günü karşılıklı el sıkışıldı ve tekrar bir araya gelindi. Dolayısıyla bu olay, daha o gün bitti ancak medya uzattı. Biz Aykut Kocaman’ın göreve devam ettiğini Cumartesi gününden itibaren biliyoruz. Aykut Kocaman görevine devam edecek" diye konuştu.