Abdullah Kiğili: "futbolcularimiz, Son 2 Yilda Yaşanan Zorluklara Karşi En İyi Cevabi Sahada Verecek"

27.04.2013

Abdullah Kiğili: "futbolcularimiz, Son 2 Yilda Yaşanan Zorluklara Karşi En İyi Cevabi Sahada Verecek"

Kulübümüz Yüksek Divan Kurulu Nisan Ayı Olağan Toplantısı, Yüksel Günay başkanlığında yapıldı. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’ndeki toplantıya Başkanvekilimiz Abdullah Kiğılı, yöneticilerimiz ve kurul üyeleri katıldı. Gribal bir enfeksiyon geçiren Başkanımız Aziz Yıldırım toplantıda yer almadı.

Yönetim Kurulu adına, toplantıda bir konuşma yapan Başkanvekilimiz Abdullah Kiğılı, Fenerbahçe’nin son 2 yılda yaşadığı zorluklara karşı en iyi cevabın sahada verileceğini söyledi.

Toplantı, İstiklal Marşının okunması; Ulu Önder Atatürk, şehitlerimiz, aramızdan ayrılan üyelerimiz ve geçtiğimiz günlerde yitirdiğimiz eski milli futbolcularımızdan ve Kulüp Genel Müdürümüz Serkan Acar için yapılan saygı duruşu ile başladı.

Serkan Acar’ın isminin Topuk Yaylası’ndaki tesislere verilmesi istendi

Toplantıda daha sonra söz alan bir üyemiz geçtiğimiz günlerde vefat eden Serkan Acar’ın Topuk Yaylası Tesislerimize verilmesi önerisini getirdi. Konunun, yönetim tarafından karara bağlanacağı bildirildi.

Abdullah Kiğılı: "Boğazım düğümleniyor"

Ardından kürsüye gelen Başkanvekilimiz Abuddullah Kiğılı, Yönetim Kurulu adına faaliyet raporunu okudu.Kiğılı şunları söyledi:

"Açıkçası, bugün konuşmama boğazım düğümlenerek başlayacağımı belirtmem gerekir zira, geçtiğimiz hafta camia olarak, kelimelerle ne kadar oynarsak oynayalım bir türlü tam olarak tasvir edemeyeceğimiz düzeyde büyük bir değerimiz, Serkan Acar’ımızı kaybettik. Acımız hiçbir zaman varlığını yitirmeyecek; zira 14’ü profesyonel futbolculuk hayatı olmak üzere tam 47 yıldır sarı lacivert renkler için yaşayan Serkan Acar’ın aramızdan ayrılması, her zaman tazeliğini koruyan bir yara olarak kalacaktır. Sen orada rahat uyu Serkan Acar, Fenerbahçe emin ellerde, Amsterdam yolunda. Emeklerin boşa gitmiyor!

Kiğılı: "Befica’yı sahadan sildik"
 
Bundan 15 yıl önce, "Avrupa’nın en büyüğü" olma parolasıyla yola çıkan Başkanımız, geçmiş dönem yönetim kurullarımız ve mevcut yönetimimizin yaptığı yatırımlar, muhtelif branşlarda etkilerini somut ve sürekli bir şekilde göstermeye başlamışken, konuşmama hepinizin huzurunda 25 Nisan Perşembe akşamı Uefa Avrupa Ligi’nde Portekiz Ligi’nin lideri Benfica’yı, 38 maçtır gerek Avrupa’da, gerekse yerel liginde yenilmeyen Benfica’yı sahadan silen, şanssızlıklar sonucu 1-0’la yetinerek final yolunda var olan inancımızı kuvvetlendiren profesyonel futbol takımımızı kutlayarak başlamak istiyorum.

Kiğılı: "Binbir zorlukla aştığımız 2 yıllık süreçte en iyi cevap sahada verilecek"

Fenerbahçe, adıyla, takımıyla, taraftarıyla bugün Amsterdam’a güçlü adımlarla yürüyor. Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve yönetiminin bitmek bilmeyen desteği ve enerjisi, Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman’ın önderliğinde, Avrupa’nın yalnızca sayılı takımlarının başarabildiği "Nisan ayında 3 kupada birden zirve" parolasını son ana kadar getiren ve halen bu 3 kulvarda şampiyonluk şansı olan futbol takımımız, inşallah bizleri Amsterdam’a götürecek ve bin bir zorluklarla aştığımız 2 yıllık süreçte, en iyi cevabı sahada verecektir. Hocamızı, teknik ekibimizi, oyuncularımızı ve taraftarımızı, şahsım ve yönetim kurulum adına tekrar tebrik ediyorum…

Kiğılı: "Biz bir spor kulübüyüz"

Hep söylüyoruz,  her fırsatta dile getiriyoruz, her fırsatta da söylemeye mecburuz "Biz bir Spor Kulübüyüz" diye. Türkiye’de "Spor Kulübü" kimliğinin kulüplere kazandırılmasında bir öncü olan Fenerbahçe Spor Kulübü, aktif olduğu branşlarda yaptığı yatırımlarla, her daim Türkiye’deki diğer kulüplere de en iyi örnek teşkil ederken, aynı zamanda bu kimlikle birlikte ülkesinin bayrağını Avrupa’da en yukarılara taşımak ve ülkesine bu kimlikle hizmet etmeyi hedefliyor.Bu doğrultuda, Spor Kulübü olmanın bir gereği ve zorunluluğu olarak, teşekkürlerimiz de yalnızca futbol takımımızla sınırlı kalmıyor.Masa Tenisi Süper Ligi’nde son 5 yılın şampiyonu Fenerbahçe Masa Tenisi Bayan A Takımımız, bu yıl da şampiyonluğunu ilan etmesinin yanı sıra, bu akşam Polonya’da geçen yılın tekerrür etmesi hedefiyle ETTU Cup’ta Final maçına çıkıyor. Türkiye saatiyle saat 19:00’da başlayacak olan maçta ekibimize gönülden başarılar dilerken, göğsümüzü kabartmaya devam ettikleri için şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunuyorum.

Abdullah Kiğılı şubelerin başarılarını sıraladı

Kadın takımlarımız bu yıl bizi oldukça heyecanlandırdılar. Kadınlar Euroleague’da finale kadar yükselerek Türkiye’de bir ilki başaran Kadın Basketbol Takımımız, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde de play-off karşılaşmalarında Galatasaray’a karşı mücadele ediyor. Kendilerinden, şampiyonluk bekliyoruz; biliyoruz ki onlarda bu kudret fazlasıyla mevcut… Bu arada, genç oyuncumuz Olcay Çakır’ı da unutmamamız gerekiyor, kendisi Kadınlar NBA-WNBA’e seçilen ilk Türk oyuncu oldu. Bu gurur yine Fenerbahçe’nin, bu gurur Fenerbahçeli Olcay’ın, tebrik ediyoruz…

Eskişehir’de düzenlenen Türkiye Kupası müsabakalarında çeyrek final, yarı final ve final maçlarını kazanarak Türkiye Kupası’nı müzemize getiren ve camiamıza sezonun ilk kupasını kazandıran Erkek Basketbol Takımımız, Ertuğrul Erdoğan yönetiminde çalışmalarına devam ediyor.

Futbol Altyapı’da takımlarımızın durumlarına bir göz atarsak eğer,
> -A2 Ligi klasman grubunda 1.sırada
> -U18 grubunda 2.sırada
> -U17 grubunda 3.sırada
> -U16 grubunda 3.sırada
> -U15 grubunda 1.sırada
> -U14 grubunda 7.sırada
> -U13 grubunda 6.sırada’yız.

Atletizm Şubemiz’de yine başarı listemiz oldukça geniş, Ataköy Ferdi Salon Federasyon deneme yarışlarında gülle atmada yıldızlar ve gençler Türkiye rekoru, 60m’de ise Yıldızlar Türkiye rekoru,

Ataköy Türkiye Yıldızlar Şampiyonasında 60m’de, sırıkla yüksek atlamada, gülle atmada, 60m engelli ve uzun atlamada birincilik,

Türkiye Salon 16 yaşaltı şampiyonasında Uzun atlama, 800m ve 1500m’de birincilik,

Ataköy Gençler ve Büyükler Ferdi Türkiye Şampiyonasında sırıkla atlama Yıldızlar Türkiye rekoru, 60m ve 200m’de gençler Türkiye rekoru, gülle atmada Gençler Türkiye rekoru, Genç bayanlar gülle atma-uzun atlama-yüksek atlama ve 800m’de birincilik, Genç Erkekler 60m engellide ve sırıkla yüksek atlamada birincilik, büyük bayanlar 200m’de birincilik, büyük erkekler üç adım atlama birincilik ve uzun atlamada ikincilik elde ettik.

İspanya Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası kros yarışlarında Genç Erkekler ve sporcumuz Erkan Çelik Avrupa İkincisi olmuştur.

Ataköy Federasyon Salon deneme yarışlarında yıldız bayanlar sırıkla yüksek atlamada, üç adım atlamada, 400m’de, 1500m’de, yıldız erkekler 1500m’de, genç bayanlar yüksek atlamada, genç erkekler 60m’de, büyük bayanlar 60m ve 200m’de, büyük erkekler 300m’de birinci,

Darıca Türkiye Ferdi Kros Şampiyonasında Büyük Bayan- Erkek ve yıldız erkeklerde birincilikler hep Fenerbahçe’nin.

Beyaz Rusya Uluslararası gençler üçlü turnuvasında gülle atmada gençler Türkiye rekoru ve 60m bayanlarda ikinci olduk.

Ayrıca,

Ataköy Balkan Salon şampiyonasında Nevin Yanıt Balkan Şampiyonu, Emel Dereli Balkan İkincisi ve Halil Akkaş 1500m’de ikinci

İspanya Avrupa Atmalar Kış Kupasında Emel Dereli gülle atmada 23 yaşaltı kış atmalar Avrupa Şampiyonu,

Kuşadası Türkiye Atletizm Kulüplerarası Kros Ligi final müsabakasında 16 yaşaltı erkek Takımı Türkiye Şampiyonu, Genç Erkek ve Bayanlar Türkiye ikincisi,

İspanya Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası kros yarışlarında Genç Erkekler ve sporcumuz Erkan Çelik ise Avrupa İkincisi olmuştur.

Kürek Şubemiz;

Sapanca Bahar Kupası yarışlarında kürekçilerimiz erkeklerde katıldığı 12 yarışta 7 birincilik 5 ikincilik elde etmişler,

Zagreb Open 2013 Uluslararası kürek yarışlarında genç milli kürekçilerimiz erkekler iki çifte ve erkekler dört tek sınıfında 2 bronz madalya kazanmışlardır.

Yüzme Şubemiz’de elde ettiklerimiz:

İspanya Uluslar arası Yüzme şampiyonasına katılan sporcularımız 50m kelebekte gümüş madalya, 200m sırtüstünde bronz madalya,

Polonya Milli Takım Yıldızlar Yüzme Müsabakasında sporcumuz Sezin Eligül 100m sırt yarışında gümüş madalya, Deniz Özkan ise 200m kurbağalamada bronz madalya kazanmışlardır. Ayrıca, Balkan Şampiyonasına 19, Akdeniz oyunlarına 15 sporcumuz seçilmiş; seçmelerde sporcumuz Burak Kartal 50m sırtüstünde Türkiye Rekoru kırmıştır.

Boks Şubemiz’de SON 3 AYLIK SURECTE Erkekler ve Kadınlarda toplam 40 altın 15 gümüş madalya kazandık.

Yelken Şubemiz’de şu ana dek 12 birinciliğimiz ve 11 ikinciliğimiz bulunuyor.

Voleybol Şubemiz’den bahsedecek olursak,

Erkekler Voleybol 1.Ligi’nde normal sezonu 14 galibiyet, 8 mağlubiyetle tamamlayan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, Play-Off turunda Galatasaray ile karşılaştı ve rakibini her iki maçta da 3-2 yenerek, yarı finale yükseldi. Takımımız, yarı finalde Halkbank’a karşı verdiği mücadele sonucunda ne yazıkki Play-Off’lara veda etti.

CEV Kupası’nda finale kadar yükselerek camiamızı ve ülkemizi gururlandıran Kadın Voleybol Takımımız, Ligi de 4. Sırada bitirerek Play-off’larda yarı finale kadar yükselmiştir.

Her branşta zirve hedefleyen Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın Voleybol Şubesi’nin, önümüzdeki yıl sahip olduğu hedefler doğrultusunda yaptığı yeni transferlere de değinmek istiyorum. Brezilyalı Fernanda Garay, Amerikalı Alisha Glass ve Çek Aneta Havlickova’ya, şanlı camiamıza hoş geldiniz diyor, Fenerbahçe kariyerinizin hem şahsi hem de kulübümüz açısından faydalı geçmesini temenni ediyorum.

Kiğılı: "Başarılarla dolu muhteşem yarınlarda görüşmek üzere"

Konuşmamı bititirken son olarak söylemek istediğim şudur ki: Fenerbahçe Spor Kulübü, Türk sporunun lokomotifi olma misyonunu layıkıyla yerine getirmeye devam ederken, tüm başarıları ve yatırımlarını, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak gerçekleştirerek, gelecek nesillere en güzel örneği teşkil etmeye devam ediyor.

Bu konuda da haklı gururumuzu belirterek, bizleri mutlu eden tüm sporcularımıza ve bu noktaya gelirken emeği geçen herkes tek tek teşekkür ediyoruz.

FENERBAHÇE’NİN BAŞARILARLA DOLU MUHTEŞEM YARINLARINDA GÖRÜŞMEK ÜZERE"

Kurul üyeleri kürsüden görüşlerini aktardı

Kiğılı’nın konuşmasının ardından, son toplantıdan bu yana vefat eden üyelerimizin ismi ve Denetleme Kurulu Raporu okundu. Ardından havuz fiyatları, geçen seneki fiyatların aynısı olarak belirlendi. Toplantı kurul üyelerinin düşünce, görüş ve önerilerini aktardıkları konuşmalarla sona erdi.