Adalete Fener Yak Kampanyasi’Nda Toplanan 500 Bini Aşkin İmza Kampanyanin İlgililerine Sunuluyor

22.04.2014

Adalete Fener Yak Kampanyasi’Nda Toplanan 500 Bini Aşkin İmza Kampanyanin İlgililerine Sunuluyor

Kulübümüz Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerin sözde şike iddiasıyla görülen davada yeniden ve adil yargılanması talebiyle “Adalete Fener Yak Kampanyası”nı başlatan Dernek yöneticilerimiz, kampanya kapsamında belirlenen ilgililer ile görüşmelere başladı. Dernek Başkanımız Ali Y. Koç, Change.org/tr üzerinde devam eden kampanyaya destek veren 500 bini aşkın imzayı ve yorumları 34 klasör ile Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim Kılıç ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye sundu. 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetimi, toplanan imzaları önümüzdeki günlerde başta Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ve Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere kampanyanın ilgililerine iletmeye devam edecek.

Dernek Başkanımız Ali Y. Koç ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden Simla T. Beyazıt, Fethi Pekin ve Can Gebetaş; “Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticilerin sözde şike iddiasıyla görülen davada yeniden ve adil bir şekilde yargılanması talebiyle” 1907 Fenerbahçe Derneği’nin başlattığı Adalete Fener Yak kampanyası kapsamında, kampanyanın ilgilileri ile görüşmelere başladı. change.org/tr üzerinde devam eden imza kampanyasında toplanan 500 bini aşkın imzayı Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim Kılıç’a ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye sunan Ali Y. Koç ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz kampanyaya ilişkin bilgi verirken, adil yargılanma taleplerini dile getirdi.


Görüşmelerin ardından açıklama yapan Dernek Başkanımız Ali Y. Koç,  40 günde 500 bini aşkın kişinin Adalete Fener Yak kampanyası kapsamında imza attığını vurgularken, “Elazığ’dan Artvin’e Türkiye’nin her bir köşesinden; Almanya’dan San Francisco’ya dünyanın bir ucundan diğer ucuna insanların imzasını kampanyamızın ilgililerine iletiyoruz. Bizim tek talebimiz yeniden ve adil yargılanmadır. Çağrımıza destek veren herkesi, hepimizi adalete olan inancımız bir araya getirdi. Adaletin renginin olmadığını bu kampanyada bir kez daha gördük. Hukukun üstünlüğüne olan inancımızı bugün kampanyamızın ilgililerinden Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim Kılıç’a ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye ilettik. Hukuk, evrensel kurallarla, bağımsız kurumlarıyla ve hukukçularımızın vicdanlarıyla bir bütün olarak işler. Bizler hukuka güveniyoruz. Talebimizin dikkate alınacağına inanıyoruz” diye konuştu.


1907 Fenerbahçe Derneği olarak imza kampanyasına destek veren yüzbinlerce kişiye teşekkür eden Ali Y. Koç, “Dünyanın dört bir yanından farklı renklere gönül vermiş yüzbinlerce kişi haklı talebimize destek verdi. Çünkü bu adalet mücadelesi sadece Fenerbahçe Spor Kulübü’nün değil hangi takımdan olursa olsun, hangi fikri savunursa savunsun toplumsal bir hak arayışıdır” dedi.


1907 Fenerbahçe Derneği, toplanan imzaları önümüzdeki günlerde başta Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ve Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere kampanyanın ilgililerine iletmeye devam edecek. Adalete Fener Yak imza kampanyası http://www.change.org/adaletefeneryak adresinde devam ediyor.