Adalete Fener Yak Kampanyasinda Toplanan İmzalar Cumhurbaşkani Sayin Abdullah Gül’E Sunuldu

29.04.2014

Adalete Fener Yak Kampanyasinda Toplanan İmzalar Cumhurbaşkani Sayin Abdullah Gül’E Sunuldu

Dernek Başkanımız Ali Y. Koç, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Burhan Karaçam, Simla T. Bayazıt, Fethi Pekin, Can Gebetaş ile Derneğimiz Üyesi ve Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Uslu; “Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticilerin sözde şike iddiasıyla görülen davada yeniden ve adil bir şekilde yargılanması talebiyle” Derneğimiz tarafından başlatılan Adalete Fener Yak kampanyası kapsamında Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ile görüştü.  change.org/tr/adaletefeneryak üzerinde devam eden imza kampanyasında toplanan 600 bine yakın imzayı geçtiğimiz hafta Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim Kılıç, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sunan Yöneticilerimiz, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ile Huber Köşkü’nde bir araya geldi.

 

Görüşmenin ardından açıklama yapan Dernek Başkanımız Ali Y. Koç,  bugüne kadar 600 bine yakın kişinin Adalete Fener Yak kampanyası kapsamında imza attığını vurgularken, “Bu yola çıkarken, devletimizin en üst makamlarına da haklı mücadelemizin simgesi olan Adalete Fener Yak çağrımızı iletmeyi hedeflemiştik. Bugün de şike iddiasıyla görülen davada tek talebimizin yeniden ve adil yargılanma olduğunu, hukukun üstünlüğüne olan inancımızı Sayın Cumhurbaşkanımız ile paylaştık.  Her fırsatta vurguladığımız gibi imzacı sayımızın her geçen gün arttığı Adalete Fener Yak kampanyası, toplumsal bir hak arayışının simgesidir.  Çağrımıza destek veren herkesi, hepimizi adalete olan inancımız bir araya getirdi. Talebimizin dikkate alınacağına inanıyorum” dedi.

 

Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek ve Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ başta olmak üzere kampanyanın ilgililerine toplanan imzaları iletmeye devam edecek.

 

Küresel bir platform olan change.org üzerinde bugüne kadar düzenlenen dünya üzerindeki 8’inci, Türkiye’deki ise en geniş katılımlı kampanya olan “Adalete Fener Yak” http://www.change.org/tr/kampanyalar/adaletefeneryak adresinde devam ediyor.