03.08.2012

Adem Kiliçci Çeyrek Finalde

Londa 2012 Olimpiyatları’nda, boksta, 75 kiloda Ülkemizi temsil eden Fenerahçeli milli boksörümüz Adem Kılıççı, Sırp rakibini yenerek çeyrek finale yükseldi. Adem, çeyrek finaldeki maçını da kazanırsa olimpiyat madalyasını garantileyecek.

İlk turda, Türkmen rakibi Nursahat Pazziyev’i 14-7 mağlup ederek ikinci turu çıkan Londra 2012’deki  gururlarımızdan Fenerbahçeli milli boksörümüz Adem Kılıççı, ExCeL Spor Salonu’nda yapılan 75 kilo 2. tur müsabakasında, Sırbistan’dan Aleksandar Drenovak ile karşı karşıya geldi.

Sırp rakibi karşısında mücadeleye iyi başlayan Adem, ilk raundu 5-2 önde tamamladı. İkinci rauntta da akıllı boksunu devam ettiren Milli Boksörümüz, 11-5 kazandığı raundun ardından, son bölüme 16-7 önde girdi. Son rauntta da kontrolü elinde tutan Adem Kılıççı, rakibini 20-11 mağlup ederek çeyrek finale yükselmeyi başardı.

Adem Kılıççı çeyrek finalde, 6 Ağustos Pazartesi günü 00.15’te, Japon Ryota Murata ile Cezayirli Abdelmalek Rahou maçının galibiyle yarı finale yükselmek için karşı karşıya gelecek. Adem Kılıççı bu maçı da kazanırsa, olimpiyat madalyasını garantileyecek.