"adil Kararlar, Adil Hakem İstiyoruz"

09.02.2014

"adil Kararlar, Adil Hakem İstiyoruz"

Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım Sivasspor maçında yaşanan hakem hataları ve yaşanan süreçle ilgili,  "Adil kararlar, adil hakem istiyoruz" dedi. Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin son kale olduğunu ve mücadele etmeye devam ettiklerini söyledi.


Sivasspor maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkanımız Aziz Yıldırım,  "10. dakikada net penaltıyı hakem vermedi. Ben net penaltı gördüm. Arkadaşlara da sordum. Herkes öyle olduğun ifade etti. Yanlışlık varsa özür  dileriz. 21. dakikada Egemen adama hiç değmemiş, teyit ettirdim. Kendisine de  içeride sordum.Herhangi bir söz söyledin mi? diye  sordum. 'Ben ne yaptım' dışında bir şey söylemedim dedi. Bir takım zorluklardan geçiyoruz. Ülkenin en önemli kulübü Fenerbahçe'dir. Fenerbahçe'nin tarihi kurtuluş savaşında başlar. Böyle bir kulübü son 3 senedir yok etmek için her  türlü operasyon yapılıyor" dedi.


Galatasaray'ı evinde de yeneriz diyen Başkanımız Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe son kaledir. Bugün de gördük, taraftar ile kulübün arasını açmaya  çalışıyorlar. Aynı hakem 2010 yılında Bursaspor'a kaybetttiğimizde, kuralların dışında top hareket ederken oyunu oynattı şampiyonluğu kaybetmedi. Bizim maçlara gelmiyordu. Mutluyduk, o da mutluydu. Her geldiği maçta aynı tavırları  sürdürüyor. Bu hakem yeteneksiz. Yeteneksiz bir hakem üzerinde devam etmek, çok  kötü şeyleri doğurabilir. Bu hakemin yapacağı bir hatayı daha affetmeyiz. Federasyona sesleniyorum. Böyle yeteneksiz hakemleri temizleyin. Biz emek  veriyoruz. Mücadele ediyoruz. Bugün kötü oynadık olabilir, haftaya iyi oynadık.  Yeneriz. Galatasaray'ı Türk Telekom'da yeneriz, hiç merak etmesinler.İstatistiklere baksınlar" diye konuştu.


Başkanımız Aziz Yıldırım, "Herkes kendine çeki düzen versin. Aziz Yıldırım diyor ki şike yapmadık. Eğer bu hadiselere şike diyorlarsa Türkiye'de bunu yapmayan takım yoktur. Bizden başka  herkes yapmıştır, Fenerbahçe yapmamıştır. Bugün Sivas'a geldim. Seyirci  bağırıyor, şike yapsana şike yapsana diye bağırıyor. Ben Sivas'ı satın mı aldım? Bunu derseniz Sivas satılmış olur? Bu kadar mı mantıksız insanlar olur. Tribünler bağırıyor, şike yapsana yapsana. Utanın biraz, ayıp. Bana teşekkür etmeleri lazım. Şike yok dediğim için. Biz kimseyi satın almadık. Beşiktaş kulübüyle ilgili hafta içi konuşacağım. Şike ile ilgili suçlanıyorlar, camiaları hiçbir şey söylemiyor. Yargıtay kararına göre şike yapmıştır deniliyor" ifadelerini kullandı.


Yaşanan sürece de değinen Başkanımız, "Bugün gittim balıkçıda oturdum. Üç balıkçıda çay içtim. 1 milyon dolarlık balık  aldınız mı, irsaliyeniz var mı, her şey ortada. Bir hafta öncesinden buraya 22 tır balık mı gönderdiler? Medyada suçludur. 50 senenin faturasını bize kesmeye  çalıştınız. Her türlü kulüpler şu anda da yapıyorlar. Her yerde teşvik var. Bizi  Vatan polisine alanlarla konuştum. Çok şey biliyorum, çok şey söyleyeceğim. Tapeleri lütfen iyi okuyun. Bunları geniş şekilde anlayın. İbrahim Akın'a para verdiğim söyleniyordu. Bu parayı Bülent İşçan, Ahmet Çelebi vasıtasıyla verdiğim  söyleniyordu. Fezlekede de böyle diyordu. Yargıtay diyor ki Fenerbahçe muhasabecisi parayı verdi. Allah aşkına böyle bir yargılama mı olur? Bu hukuka nasıl güveneceğiz?" dedi.


Sivasspor'u da tebrik eden Başkanımız Aziz Yıldırım, "Ben burada Sivasspor'u tebrik ediyorum. Sivaslıları tebrik ediyorum. Söylediğim  sözlerden bir pay çıkarsınlar. Aziz Yıldırım ve arkadaşları şike yapmadı.  Yaptıysak hepsini satın aldım, kendi kendilerine böyle bağırarak kendilerine  hakaret etmiş oluyorlar. Bugün hakem rezaletti. Avantajı durduruyor, kart vermiyor. Devam ettiriyor, bizim oyunumuzu kesiyor. Sivas'ın ikinci yarıdaki  avantajlarını hepsini kullandı. Meireles'in hareketine kırmızı verebilirdi, versin. Biz bunu istiyoruz. Adaletin yanındayız, versin ama haklar yenmesin.  Spor, üç yıldır spordan çıktı. Üç yıldır rezil olduk. Almanya'da Bochum dosyasının ucu Türkiye'ydi. Ne oldu ona? Bahis şikesi ile ilgili bize suçlama var. Bize verilen cezaların ne hale geldiğini görün, biraz ilgilenin" şeklinde konuştu.


Doğruların görülmesini isteyen Başkanımız Aziz Yıldırım, "İki yıl önce memleket elden gidiyor dedim. Bugün görüyorsunuz ortalık kan gölü. Lütfen doğruları görün. Biz tek şey istiyoruz. Bizi fazla zorlamasınlar. Bu  kulüp çekti çekeceğini. Adil kararlar, adil hakem istiyoruz. TFF, bir günde küfür  talimatnamesini kaldırır mı? Siz yasakları artırdıkça tribünleri susturamazsınız. Yanlış şeyler anlatılıyor. Tam tersini yapmak, demokrasiyi açmak lazım. Tribünlerde de açmak lazım. Bağıracaklar. 100-200-300-500 kişi bağırır, karşı tarafta bir şey görmezlerse bu tepkilerinden vazgeçerler. Yasaklarsanız bu tepkiler daha çok büyür. Biz daha şeffaf, daha açık tribünler istiyoruz. Buradan çıkacak olayların sorumlusu olmak istemiyoruz" diyerek sözlerini noktalandırdı.