Akdeniz Oyunlari'nda Fenerbahçeli Sporculardan Başarili Sonuçlar

24.06.2013

Akdeniz Oyunlari'nda Fenerbahçeli Sporculardan Başarili Sonuçlar

Türkiye’nin ev sahipliğinde Mersin’de düzenlenen 17. Akdeniz Oyunları’nın 3. gününde de Fenerbahçeli milli sporcularımız başarılı sonuçlar elde etti.

4x200 erkeklerde Fenerbahçeli milli sporcu, Furkan Deniz Maraşlı’nın da yer aldığı Türkiye Bayrak Takımı, 7.25.67 lik derece ile bronz madalyanın sahibi oldu. Yüzmede Fenerbahçeli milli sporcu Burcu Dolunay, bayanlar yüz metre serbestte final yüzme başarısı gösterirken, bir diğer Fenerbahçeli milli sporcu Berkay Şendikici de 200 metre kurbağalamada final yüzdü.

Tarsus Spor Salonu’ndaki boks mücadelelerinde daha önce yarı finale çıkarak madalyayı garantileyen 64 kiloda Fenerbahçeli milliboksör Fatih Keleş’in ardında bugün de Fenerbahçeli 3 milli boksör ringe çıktı. Günün ilk maçında 60 kiloda Bünyamin Aydın Tunuslu rakibi Ahmed Mejri’yi üç raund sonunda 2-1 mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı ve madalyayı garantiledi. ikinci maçta ringe 75 kiloda Adem Kılıçcı çıktı. Fransız rakibi Rachid Hamani’yi 3 - 0 mağlup eden Kılıçcı, adını yarı finale yazdırırken, madalyayı garantileyen bir diğer Fenerbahçeli milli boksörümüz oldu. 81 kiloda Fenerbahçeli milli boksör Avni Yıldırım da Arnavutluk’tan Chıristian Emaj’a 3 raundda da üstünlük sağlayarak adını yarı finale yazdırdı ve madalyayı garantiledi.