Alex:"baştan Sona Üstün Oynadik"

22.01.2012

Alex:"baştan Sona Üstün Oynadik"

Profesyonel Futbol Takımımızın kaptanı Alex de Souza, baştan sona üstün bir oyun sergeledikleri karşılaşmadan hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Alex, sözlerine takım arkadaşlarını tebrik ederek başladı ve ekledi:

"Takımı tebrik ediyorum. Baştan sona üstün bir oyun ortaya koyduk ve rakibe az fırsat verdik. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık."

Takımın performansını değerlendiren Alex, "Her geçen gün daha da iyiye gidiyoruz. Geçen hafta çok gol fırsatı bulduk ama kullanamadık. Maç öncesi yaptığım konuşmada izlediğim gördüğüm kadarıyla geçen hafta son toplarda fazla cömert olduğumuzu ve daha dikkatli davranmamız gerektiğini düşündüğümü söyledim. Bir örnek vermek gerekirse geçen hafta Stoch aynı pozisyonda vurmuştu, bugün geriye çıkarmayı düşündü ve penaltı oldu. Bunlar detaylar. Detaylara fazla dikkat ettik ve bunu sonuca yansıttık" yorumunda bulundu.

Hangi pozisyonda oynamak istediği ile ilgili soruya Alex, "Tercih ettiğim pozisyon 10 numara pozisyonu, orta saha ama şu ayrıntıyı da atlamayalım; ben bu takımın futbolcusuyum. Kararı veren Aykut hoca. Beni ileride kullanmak istedi ben de elimden geleni yaptım" cevabını verdi.

Attığı ilk golle ilgili ise Alex, "Hollanda ekolünü izleyenler bilir. Kayseri teknik direktörü de o ekolden gelen biri. Hollanda ekolünde oyunu kaleciyle başlatma felsefesi vardır. Kalecinin topu aldığını görünce baskı yaptım golü yapmış oldum" dedi.