Alex: "beşiktaş Maçina Yetişmem İçin Çalişiyoruz"

27.04.2012

Alex: "beşiktaş Maçina Yetişmem İçin Çalişiyoruz"

Takım Kaptanımız Alex de Souza, sol ayak bileğindeki şişliğin geçmediğini ve ağrılarının bulunduğunu ancak, hafta sonundaki Beşiktaş maçında oynayabilmesi için Sağlık Ekibimiz ile birlikte tedavi ve çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

Radyo Fenerbahçe’de Bilyoner.com’un katkılarıyla yayınlanan Samandıra Saati isimli programa telefonla bağlanarak sakatlığı hakkında açıklamalar yapan Alex, "Tedavim sürüyor, ağrılarım var. Ayağım hala şiş ve maça 48 saat var. Sağlık ekibimizle birlikte maça yetişmek için gerekli çalışmaları ve tedavileri yapıyoruz" dedi.

Şampiyonluk yarışı hakkında ise Alex, "Şu anda herhangi bir başarı elde etmedik. Elimizde herhangi bir şey yok. Ligin lideriyle aramızdaki puan farkı 2. Beşiktaş’a karşı maçlarımız var. Bu maçların sonucunda elbette bir şeyler kazanıp kazanmayacağımız belli olacak. Şu anda iyi bir durumda olduğumuzu söyleyebiliriz. Galatasaray galibiyeti mükemmel oldu, özgüvenimizi artırdı. Çalışmalarımıza devam edip Beşiktaş maçını da kazanmak istiyoruz" diye konuştu.

Alex, Semih’in Karabük ağlarına gönderdiği frikik golünü de "Yanlış hatırlamıyorsam bir kaç sene önce Gençlerbirliği maçında da benzer bir gol atmıştı. Semih bunları antrenmanlarda çalışıyor. Çalışmasının meyvelerini de bu tip durumlarda ortaya çıkarak gösteriyor. Bu tip vuruşların çok fazla gizli noktası yoktur. Çalışırsanız başarı sizinle birlikte olur. Semih de antrenmanlarda bunu fazlasıyla yapıyor ve galibiyetlerde pay sahibi oluyor" cümleleriyle değerlendirdi.