Alex: "geçen Yil Yaşadiğimiz Şampiyonluğu Oğluma Gururla Anlatacağim"

24.01.2012

Alex: "geçen Yil Yaşadiğimiz Şampiyonluğu Oğluma Gururla Anlatacağim"

Profesyonel Futbol Takımımızın Kaptanı Alex de Souza, son dönemlerde herkesin futbolla ilgili olarak futbol dışı konuları konuştuğunu,  kendisinin ise futbolu konuşmak istediğini söyledi. Geçen yıl yaşadığımız şampiyonlukla ilgili duygularını hiç kimsenin içinden atamayacağını söyleyen Alex, 20 yıl sonra, yeni doğan oğlu 20 yaşına geldiğinde, yaşadığı tüm şampiyonluklar gibi geçen yıl kazandığımız şampiyonluğu da gururla ona anlatacağını ifade etti.

Alex; spor pazarlama, etkinlik yönetimi ve danışmanlığı ajansı Helios Partners’ın Türkiye iş ortağı Elektrik Sports’un düzenlediği ve Çırağan Sarayı’nda düsenlenen ’Spor Pazarlaması’ konulu konferansa, sponsoru Puma’nın konuğu olarak katıldı. Konferansa Alex’ten başka Arsenal, FIFA, FIBA ve NBA’den gelen yetkilileri de katıldı. Konferansta bir konuşma yapan Alex, gündeme ilişkin görüşlerini aktardı ve soruları yanıtladı: Alex şunları söyledi:

Oğlum 20 yaşına geldiğinde…

"Son zamanlarda futbolu konuşmaz olduk. Son maçımızda güzel bir galibiyet aldık, o galibiyetten sonra bile insanlar bu spekülasyonları, futbolun içindeki yaşanan süreci soruyorlar. Ben futbol konuşmak istiyorum. Geçen yılı soruyorsanız, benim şampiyonluk duygularımı kimse içimden atamaz. Yeni doğan oğlum 20 yaşına geldiğinde ben ona şampiyonluklarımdan bahsettiğimde, büyük gururla geçen yıl yaşadığımız şampiyonluğu da anlatacağım. Ona saha içinde yaşadığımız zaferlerimi anlatacağım. Onun haricinde hiç bir şeyden bahsetmeyeceğim. Umuyorum ki futbolun içindeki bu sıkıntılar, bir an önce çözüm bulur ki; futbol daha iyiye gitsin. Ben bu takımın bir bireyi ve kaptanı olarak, her zaman futbol hakkında konuşmayı daha doğru buluyorum. Şu anki ligde gidişatımıza baktığımızda Galatasaray’ın 2 puan arkasındayız. Ligdeki iddiamız her zaman olduğu gibi yine devam ediyor. Bizler saha içindeki futbolu konuşup, saha içindeki futbolumuzu düşünüp ve böyle hareket edip, bunun sonucunda da başarılarımızı sürdürmek istiyoruz.

Hangi mevkide görev verilirse en iyisini yapmaya çalışırım

Ofansif orta saha oyuncusu olmasına karşın forvette de görevlendirildiğinin belirtilmesi üzerine Alex, "Ben bu takımın bir oyuncusu, bir sporcusuyum. Benim hangi mevkide oynayacağıma karar verecek olan ayrı bir kişi var bu takımda. O da, Aykut Kocaman. Benim nerede oynamak istediğim, benim nereyi tercih ettiğim aslında bu noktada çok fazla önem kazanmıyor. Çünkü hocamız Aykut Kocaman’dır ve onun söyledikleri saha içinde olur. Bu takımın bir sporcusu olarak, bana nerede, hangi mevkide görev verilirse orada elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım" diye konuştu.

Hedef daima 3 puan

Alex, ligde İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile yapacakları karşılaşma hakkında ise bu ekiple yaptıkları maçların, gerek rakiplerinin kalitesi, gerekse Atatürk Olimpiyat Stadı’nın şartları nedeniyle hep zorlu geçtiğini belirterek, "Ancak bizim hedefimiz var. Hedefimiz de ligin en tepesinde olmak ve başarılarımızın devamını getirmek. Elbette rakibimizin güçlü bir takım olduğunu biliyoruz. Bizi zor bir maçın beklediğini biliyoruz ama hedefimiz daima 3 puandır" diye konuştu.