Alex: "güçlü Görünüyorlar"

10.10.2011

Alex: "güçlü Görünüyorlar"

Profesyonel Futbol Takımımızın kaptanı Alex de Souza, Başkanımız Aziz Yıldırım’ı ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, "Uzun bir süredir Başkanımızı göremiyorduk. Başkanımızı görmek bugün nasip oldu. Benim özellikle, sağlık durumu konusunda endişem vardı. Ama gerçekten iyi görünüyor. Güçlü görünüyorlar" dedi.

Profesyonel Futbol Takımımızın kaptanı Alex de Souza, Yönetim Kurulu Üyemiz Ünal Uzun, eski futbolcumuz Rıdvan Dilmen ile  tercümanlarımızdan Umut Köse, Başkanımız Aziz Yıldırım ile Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Altyapı koordinatörümüz Cemil Turan ve Mali İşler Müdürümüz Tamer Yelkovan’ı ziyaret etti.

"İnsanın en temel haklarından biri özgürlüktür"

Ziyaret sonrasında Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Alex, "Çok zor, çünkü bir insanın en temel haklarından biri özgürlüktür. İnsanın özgürlüğü elinden alındığı zaman zor anlar yaşıyor, zor durumlarda kalıyor. Ben bunun en çarpıcı örneğini, Başkanımızı ziyaret edip, onun özgürlüğünün elinden alındığını gördük. Gerçekten üzüldük" dedi.

"Sağlık açısından da bir problemi olmadığını gördük"

Başkanımız Aziz Yıldırım’ı görmenin kendisine bugün nasip olduğunu belirten Alex, "Uzun bir süredir Başkanımızı göremiyorduk. Görmek bugün nasip oldu. Benim özellikle, sağlık durumu konusunda endişem vardı. Acaba sağlık durumu nasıl diye. Gerçekten iyi görünüyor. Sağlık açısından da bir problemi olmadığını gördük. Güçlü görünüyorlar. Başkan bugün güçlü görünüyordu. Bunlar benim için çok önemliydi. Özelikle sağlık durumu konusunda bir sıkıntı var mı diye endişe duymuştum. O konuda da hiçbir sıkıntı olmadığını gördük. Uzun bir aradan sonra görmek bizim için çok değişik" ifadelerini kullandı. 

"Başkanımız tekrar aramıza dönecektir"

Başkanımızla fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Alex, "Bu içinde bulunduğu zor durumdan onu çıkarmak için biz de elimizden geldiği kadar, saha içerisinde ona destek vereceğimizi anlattık. Bizden bir takım ricaları oldu. Onları bizle paylaştı. Güzel bir fikir alışverişi oldu. Orada, çok iyi bir şekilde, güçlü bir şekilde bulunduğunu, güçlü bir duruş sergilediğini kendi gözlerimle gördüm.  Bu benim için çok önemliydi. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Neler yapabiliriz? Nasıl düzeltebiliriz diye. Ümit ediyorum ki ileri günlerde de, en kısa zamanda onu serbest bırakacak kararlar çıkacaktır. Başkanımız tekrar aramıza dönecektir" dedi. 

"Taraftarlarımız Başkanımız için de dua etsin"

Enerjiye inandığını söylen Alex taraftarlarımızdan bir de istekte bulundu:
"Herkesin dua ettiğini biliyorum. Taraftarların her dualarında başkan içinde dua etmelerini diliyorum. O dualar bir enerji bütünlüğü olur, toplanır, Başkanımızın zor zamanlarında ona enerji olarak geri döner. Ben de taraftarlarımızdan böyle de bir istekte bulunuyorum" 

"Herkesin selamını götürdüm"

Alex ne konuştukları ile ilgili soru üzerine ise, "Çok özel bir şey konuşulmadı sadece ben bütün ailemden, tanıdıklarımdan ve Samandıra personelinden, beraber top oynadığımız arkadaşlarımda selam götürdüm. O da bunları çok güzel bir şekilde karşıladı. Üç aydır orada ve zor durumlar atlatmış bir insan. Öyle özele değil de genel anlamda her şeyin yolunda gittiğine dahil pozitif mesajları verdik" şeklinde konuştu.