Alex:"ismine Ve Büyüklüğüne Yakişan Bir Maç Olsun"

12.08.2012

Alex:"ismine Ve Büyüklüğüne Yakişan Bir Maç Olsun"

Takım Kaptanımız Alex de Souza, TFF Süper Kupa maçının ismine ve büyüklüğüne yakışan bir derbi müsabakası olmasını istediğini belirterek her şeyden önce kazananın dostluk olması gerektiğini söyledi.

Takımımız kaptanı Alex de Souza, 12 Ağustos Pazar günü Galatasaray ile oynayacağımız TFF Süper Kupa maçı öncesi Dedeman Palandöken Ski Lodge’da düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Yeni Erzurum Stadı’nda oynanacak olan TFF Süper Kupa maçı hakkında konuşan Alex de Souza; "Umuyorum ki Erzurum ve Türk halkı adına şölen havasında geçen bir maç olur. Fenerbahçe ve Galatasaray iki ezeli rakip ve ebedi dosttur. Bununla da birlikte kazananın dostluk olmasını istiyoruz.  Bütün izleyenlerin keyif almasını ve bir şölen havasında geçen bir kupa maçı olmasını istiyorum. Her şeyden önce dostluk kazanmalı. Sahada biri kazanıp, biri kaybeder. Kazananın da kaybedenin de sebepleri vardır. Kişisel olarak kazanmayı da kaybetmeyi de bilen bir sporcuyum. Bu maçın ismine ve büyüklüğüne yakışan bir debi maçı olmasını istiyorum" açıklamalarında bulundu.

Ev sahipliğini Erzurum şehrinin yapmasıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Kaptan Alex de Souza;  "Erzurum’da bu maçı yapıyor olmanın mutluluğu söz konusu. Trabzonspor ile de Şanlıurfa’da Türkiye Kupası finalini oynamıştık. Oradaki maçta beni mutlu etmişti. Yine burada bize ev sahipliği yapan Erzurum’da ve Erzurum halkıyla olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Şu ana kadar hiçbir olumsuz şey yaşanmadı. Buranın halkına ve iki kulübe yakışacak bir maç olmasını diliyorum" dedi.

Fenerbahçe’de 9.sezonunu geçirdiğini de sözlerine ekleyen Alex, Fenerbahçe’nin ligde her zaman şampiyonluğun en büyük favorilerinden olduğunu da belirterek sözlerini noktaladı.