Alex: "mutlu Sona Ulaşacağimizi Düşünüyorum"

18.02.2012

Alex: "mutlu Sona Ulaşacağimizi Düşünüyorum"

Profesyonel Futbol Takımımızın kaptanı Alex de Souza, Sivasspor karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını belirtti ve sezon sonunda mutlu sona ulaşacaklarını söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Alex de Souza sözlerine taraftarlara teşekkür ederek başladı.

Alex, "Kulübümüze desteğini esirgemeyen taraftarımıza teşekkür ediyorum ve onları tebrik ediyorum. Cinsiyet ayrımı yapmadan bu kulübün taraftarları; erkeği, kadını ve çocuğu bu kulübün her zaman yanındadır" dedi.

Karşılaşmayı değerlendiren Kaptan, "Maça baskılı başladık. Maçın başlarında Emre ile bir gol bulduk. Daha sonra hatalarımızdan dolayı 2 gol yedik. Daha sonra ikinci yarıda hatalarımızı tekrarlamadık. Bizim için önemli olan 3 puanı, 4-2’lik skorla aldık" diye konuştu.

Maç fikstürüne değinen Alex de Souza, sezon sonu ile ilgili düşüncüleri ile ilgili olarakta şu açıklamalarda bulundu:

"Şu ana kadar yaşadığımız fikstür bana göre federasyon için büyük bir talihsizliktir. Tempoya baktığımız zaman; 3 günde bir maç yapıldığını, takımlarda oynayan bir sürü oyuncunun kas sakatlıkları yaşadığını gördük. Bu ağır maç temposunun yanı sıra, Ocak ayında saha şartlarını gördük. Oyuncuların aleyhine gelişen durumlar, takımların oldukça fazla sakat vermelerine ve fiziksel olarak zorlanmalarına neden oldu. Gerek bizim takım olsun, gerek diğer takımları olumsuz etkiledi. Fakat bu tempo bitti, her hafta 1 maç oynuyoruz. Artık hocamızla hatalarımızı daha iyi analiz etmek için, daha çok zamanımız var. Kendi takımımıza bakarsak bu süreçte çok hatalar yaptık. Hatalardan ders alır şekilde yolumuza daha olumlu devam edeceğimize ve sezon sonunda mutlu sona ulaşacağımızı düşünüyorum"