Alex, Puma'nin Tanitim Yüzü Oldu

11.10.2011

Alex, Puma'nin Tanitim Yüzü Oldu

Profesyonel Futbol Takımımızın kaptanı Alex de Souza Puma’nın Ebru Şallı ile birlikte marka yüzü oldu. United Clube Lotus’ta yapılan tanıtım toplantısında Alex, markanın FAAS ayakkabı koleksiyonunu tanıttı. Alex ve Ebru Şallı FAASTEST aktivitesi kapsamında bir koşuya da katıldılar.

Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Brezilyalı oyuncumuz, takımının ligde ilk 5 haftalık periyotu iyi bir şekilde atlattığını söyledi. Alex, "Beklediğimizden de belki iyi oldu. Sakatlığa bağlı olarak ufak tefek sıkıntılar oldu. Çok kısa zamanda çok fazla maç oynamıştık, onun yoğunluğu vardı ama bu periyotu iyi atlattığımızı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Takımdaki havayı ise tecrübeli oyuncu, "Futboldan uzak olduğumuz dönemlerde tabi kötü şeyler yaşadık ama artık futbola döndük. Futbolla ilgili olarak her zaman olduğu gibi güzel bir ortam yaratmaya çalışıyoruz" şeklinde sözlerle değerlendirdi.

Teknik direktör Aykut Kocaman'ın takımda yoğun maç programına uygun olarak antrenman programı uyguladığını kaydeden Alex, yoğun maç programının takımı olumsuz yönde etkilediğini düşünmediğini ifade etti.

Futbolda şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma nedeniyle tutuklanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a, tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi'ndeki ziyarete ilişkin sorulan soru üzerine de Alex, "Uzun süredir başkanımızı göremiyorduk. Bizim için iyi bir fırsat oldu, orada görüp ziyaret etme şansı bulduk. Zor zamanlar geçirdiğini biliyoruz ama ben oradan ayrılırken çok güçlü ve inançlı bir duruş gördüm. İnşallah biz de sahada yapacaklarımızla olabildiğince başkanımıza güç, moral vereceğiz" şeklinde konuştu.

Azerbaycan ile karşılaşacak olan A Milli Takım'a şans dileyen Alex, "Azerbaycan'ı yeneceklerinden eminim ama Almanya'nın da Belçika'yı yenmesi gerekiyor. Onun da öyle sonuçlanacağını düşünüyorum. En iyi dileklerimi gönderiyorum. İnşallah kazanırlar ve finallere giderler" diyerek sözlerini tamamladı.