12.10.2012

Alex Veda Etti

Kaptanımız Alex De Souza, ülkesine dönmek üzere bulunduğu Sabiha Gökçen Havalima'nında taraftarlarımıza yaptığı bir açıklamayla seslendi. 

Sözlerine "Herkese teşekkür ediyorum" diyerek başlayan Alex, "Çok fazla söylenecek kelime yok. Sekiz senem ve son iki hafta için yürekten teşekkür etmek istiyorum. Son yazdığım mesajda da söylediğim gibi; biz, ben, ailem yüzde 100 Brezilyalı doğduk. İleride vefat edeceğiz. Yüzde 50 Brezilyalı, yüzde 50 Türk olarak öleceğim" dedi. Sözlerini Türkçe olarak, "Her şey için çok teşekkürler, sizi çok seviyoruz" diyerek sonlandıran Alex'e, Havalimanınıı dolduran taraftarlarımızın sevgi gösterileri ve tezahüratları eşlik etti.

Öte yandan Kaptanımıza, kendisini ve Ailesini Brezilya'ya götüren uçağa binmeden önce Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay tarafından plaket verildi. Havalimanında basın mensuplarına açıklama yapan Günay, "8 yıllık futbol hayatında Fenerbahçe'ye hizmet etmiş takım kaptanımız Alex'i uğurlamak için buradayım. Kendisine hepinizin huzurunda Türk futboluna ve Fenerbahçe'ye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Esenlikle kalmasını temenni ediyorum" dedi.