Ali Koç: "fenerbahçeli Kadin Taraftarlar, Kulüpleri İçin Ne Yapabileceklerini Bize Gösterdi"

22.09.2011

Ali Koç: "fenerbahçeli Kadin Taraftarlar, Kulüpleri İçin Ne Yapabileceklerini Bize Gösterdi"

Dernek Başkanımız ve Kulübümüz Asbaşkanı Ali Koç, Fenerbahçeli kadın taraftarların Manisaspor maçında kulüpleri için ne yapabileceklerini gösterdiğini söyledi.
Koç, sadece kadınlar ve çocukların izleyebildiği ve 46 bin taraftarın ilgi gösterdiği tarihe geçen Fenerbahçe-Manisaspor maçını CNN International'a değerlendirdi.

Pedro Pinto'nun sorularını yanıtlayan Ali Koç, stattaki atmosferin hem Türk futbolu, hem de uluslararası futbol açısından tarihe geçtiğini belirtti.
"Fenerbahçeli kadın taraftarlar, bize kulüpleri için ne yapabileceklerini gösterdi. Salı gecesi statta 43 bin taraftar vardı" diye konuşan Ali Koç, kulübün şike iddiaları nedeniyle zor günler geçirdiği bu dönemde, taraftarların kulübün bağrına bastığını ve haklarını savunduğunu ifade etti.

Normalde stada gelen Fenerbahçeliler'in yüzde 20'sinin, yani 8 bininin kadın olduğunu söyleyen Koç, Manisaspor maçındaki atmosferin çok farklı olduğunu belirterek, "Erkekler bilet kuyruğunda daha sabırsız davranıyor. Erkek taraftarlar tabi ki daha fazla ses çıkarıyor ve daha uyumlu tezahürat ediyorlar. Ancak kadınlar daha tutkulu ve daha fazla teşvik ediciler" dedi.

Maçın 1-1 berabere bitmesine üzüldüklerini söyleyen Koç, kadınları evlerine galibiyetle gönderemediğimiz için hayal kırıklığına uğradık" diye konuştu.