Ali Koç: "kulübüme Hizmet Etmeye Devam Edeceğim"

20.05.2012

Ali Koç: "kulübüme Hizmet Etmeye Devam Edeceğim"

Dernek Başkanımız ve Kulübümüz Asbaşkanlarından Ali Koç, Kulübümüzün yeni yönetiminde olmamasına rağmen, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne hizmet etmeye devam edeceğini söyledi. Bazı ailevi nedenlerden dolayı da, üzülerek bu kararı almak durumunda kaldığının altını çizen Koç, "Elimden geldiği kadar 3 Temmuz’dan sonra olduğu gibi bundan sonra da maddi manevi kulübün yanında olacağım. Bunda değişen bir şey yok. Bu alınması gereken bir karardı. Bu sevda bitmez" dedi.

Aziz Yıldırım’ın başkanlığındaki yeni yönetimde görev almayacak olan Ali Koç, Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Arena’da devam eden oy verme işleminin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Öncelikli olarak kongrenin Fenerbahçe için hayırlı uğurlu olmasını dileyen Ali Koç, yeni yönetimde yer almaması ile ilgili ise şu açıklamalarda bulundu:

"Kongremiz hayırlı uğurlu olsun. Buradan çıkacak netice Fenerbahçemize katkı sağlamaya devam edecek. Şahsım ile ilgili çok fazla spekülasyon oluyor. Speküle edecek bir şey yok. Bazı kararlar tercihen verilir, bazı kararlar mecburen verilir. Bazı kararlarda; gönül önde gider, mantık sonra gelir. Bazı kararlarda tam tersi olur. Burada hepsi karmaşık bir durumdaydı. Bazı ailevi nedenlerden dolayı da, üzülerek de bu kararı almak durumundaydım."

Her zaman kulübüne hizmet etmeye devam edeceğini belirten Koç, "Burada öncelikle Başkanımıza bana anlayış ve kararıma icazet gösterdiği için çok çok teşekkür ediyorum. Burada çok farklı bir durum yok. Benim ismim olmayacak ama cismim kesinlikle burada olacak. Elimden geldiği kadar 3 Temmuz’dan sonra olduğu gibi maddi manevi kulübün yanında olacağım. Bunda değişen bir şey yok. Bu alınması gereken bir karardı. Bu sevda tabi ki bitmez. Başkanımız ve İlhan Ekşioğlu içinden bulundukları durumdan çıkana kadar, Fenerbahçemizin bu yaşadığı sıkıntılar sonuçlanana kadar hepimiz görev bilinci içinde kulübümüze destek vermeye devam edeceğiz.  Resmiyette belki benim ismim olmayacak ama diğer taraftan da kulübüme hizmet etmeye devam edeceğim. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Belki bir ay sonra baktığınız zaman Fenerbahçeli olarak söylüyorum, endişe etmeye, üzülmeye gerek olmadığını, inşallah beni yine kulübün içinde görmeye devam edecekler" diye  konuştu.

Yaşanan veda havasının doğru olmadığını ifade eden Ali Koç, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

"Arkamda durdukları için, kongre üyelerimize ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.  Burada bir veda havası var. Ama buna gerek yok. Ben bir yere gitmiyorum. Yeni yönetimimiz hayırlı uğurlu olsun.  Fenerbahçe’nin her zaman önü açık olacaktır.  İyi günler bizi bekliyor."