Ali Yildirim: "taraftarimiz Basketbol Seyircisi Gibi Olmali"

10.05.2012

Ali Yildirim: "taraftarimiz Basketbol Seyircisi Gibi Olmali"

Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Yıldırım, hafta sonu oynayacağımız Galatasaray maçında, taraftarımızın adete bir basketbol maçındaymış gibi davranmasını ve Takımımızı ’Anormal’ bir şekilde desteklemesini istedi.

Ali Yıldırım, "Taraftarlarımızdan tek ricam; Fenerbahçeli oyuncularımızı başından sonuna kadar anormal şekilde desteklemeliler, rakip takımı da anormal şekilde ıslıklamalılar" dedi.

Ali Yıldırım, Profesyonel Futbol Takımımız Medya Sorumlusu Orkun Yazgan’ın hazırlayıp sunduğu ve Radyo Fenerbahçe’de Bilyoner.com’un katkılarıyla yayınlanan ’Samandıra Saati’ isimli programa telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi:

"Benim Fenerbahçe taraftarından bu maçta tek ricam; Fenerbahçeli oyuncularımızı başından sonuna kadar anormal şekilde desteklemeliler, rakip takımı da anormal şekilde ıslıklamalılar. Islık ve alkış; taraftarımız, tıpkı bir basketbol seyircisi gibi olmalı. Bizim yaşadıklarımızı Allah düşmanımıza yaşatmasın. Bizim yaşadıklarımızın filmi çekilir, romanı yazılır. Çok hüsrana uğradık, kötü günler geçirdik. 4 Temmuz günü bize, ’Son 2 maçta Kupada final oynayacaksınız ve  kendi sahanızda Galatasaray ile şampiyonluk maçı yapacaksınız’ deselerdi, hiç bakmadan hepimiz altına imza atardık. Gelecek sene yine böyle olsun, yine  imza atarım. Fenerbahçe taraftarı takımına güvensin, biz bu sene 2 kupayı da alacağız, hiç kimse merak etmesin. Artık oyuncuların inancını, iradesini görüyorsunuz, mutlu sona çok yaklaştık, herkes rahat olsun. ’Fenerbahçe son maçlarda kaybediyor’ diyorlar. Oysa Sivas’ta son maçta kazandık. Herkesin içi rahat olsun. Oyuncular bir top kaptırabilir, bir şey olur; ama taraftarımız tam destek hep destek anlayışında olsun ve karşı takımı da fair-play kuralları içinde ıslıkla protesto etsinler. Biz ne yapacağımızı biliriz ve inşallah 90 dakikanın sonunda sevinen taraf biz oluruz."