Alper Potuk: "biraktiğimiz Yerden Devam Edeceğiz"

16.01.2015

Alper Potuk: "biraktiğimiz Yerden Devam Edeceğiz"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Alper Potuk, ilk yarının son 10 maçında çok iyi bir performans sergilediklerini ve çok güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, ligin ikinci yarısında bıraktıkları yerden devam edeceklerini söyledi.

 

Takımımızın kamp yaptığı otelde bir basın toplantısı düzenleyen Alper Potuk sözlerine, “Kampımızın 6. günü. Yoğun çalışıyoruz ama her şey çok güzel. Oyunlar oynuyoruz, sohbetler, muhabbetler ediyoruz. 4. yıldızı takmak istiyoruz. Sadece son maçlarda değil, son 10 maçta 8 galibiyet 2 beraberlik aldık ve çok iyi bir hava yakaladık 2. yarıya bıraktığımız yerden devam etmek için çok iyi çalışıyoruz. Bu senenin farkı, senenin sonunda 4. yıldız olması. Hepimiz Fenerbahçe tarihine ismimizi yazdırmak istiyoruz. O nedenle kampta daha fazla çalışıyoruz” dedi.

 

Türk futbolcularının kendisini iyi yetiştirmemesi konusunda ise “Ben kendi adıma özellikle Fenerbahçe’ye geldikten sonra kendi adıma çalışmalarımı daha çok arttırdım. Hem forma rekabetinden hem de buradaki oyuncuların kalitesinden. Çünkü buradaki herkes yıldız. Çok büyük bir camiada oynuyoruz. Antrenman sonrasında İsmail hocayla birebir gol vuruşu çalışmaları yapıyoruz. Kendi adıma elimden geldiğinden çok çalışıyorum. Antrenman sonraları kendi aramızda yarışmalar yapıyoruz. Attığım golü 1 hafta önce İsmail hocayla çalışmıştık” diye konuştu.

 

Erkan Zengin’le konuştuklarını ama transferi konusunda bir yorumda bulunmasının doğru olmayacağını söyleyen Alper Potuk, mevkisi hakkındaki soruları ise “Solda ya da sağda mevkii fark eder mi? Fenerbahçe’de oynuyorsunuz, sahada olmak yeterli. Neresi olursa olsun sağ, sol orta saha çok çalışıp yerimi almak istiyorum. Şu anda hayatımdan memnunum” diye konuştu.

 

Fenerbahçe’ye uzun yıllar hizmet etmek istediğini belirten Alper Potuk, “Emre abi çok büyük bir örnek bizim için. Buraya geldikten sonra da aramız gayet iyi. Beraber çalışıyoruz, elimden geldiğince örnek almaya çalışıyorum, büyük bir kaptan. Uzun yıllar hizmet etmek istiyorum, sonrasında da kaptan olacağıma inanıyorum” diye konuştu.

 

Rıdvan Dilmen’e benzetilmesi hakkında ise Alper Potuk, “Ben Rıdvan hocayı izleme şansı bulamadım, yaşımızdan dolayı ama videoları izliyorum. Büyük futbolculara benzetildiğimde büyük gurur duyuyorum inşallah devamı gelir” dedi.

 

Fikstürün kolay olduğu yolundaki görüşler hakkında ise Alper Potuk, “Artık günümüz futbolundu hiçbir maç kolay değil. Her maça ayrı ayrı iyi hazırlanmanız gerekir. Biz çok iyi bir takımız. Birlik olup konsantre olduğumuzda tümünü yenebileceğimizi gösterdik. Önümüzdeki iki maçı kayıpsız atlatır Trabzonspor’u da geçersek önümüzün açık olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

Fenerbahçe’ye geldiğinden beri iyi maçlar oynadığına inandığını belirten Alper Potuk, “Takıma alışma süreci geç olmadı. Burada çok iyi bir ortam vardı. Milli takımdan da arkadaşlarım vardı. Geçen sene de bu sene de iyi maçlar oynadım. Çok çalışıp, Fenerbahçe forması altında maçlara çıkıp goller atmak, şampiyonlukta katkı vermek istiyorum. Son 5-6 maçta sol kanatta oynadım. Ben sahada olmak istiyorum. Bu sağ sol önemli değil” diye konuştu.

 

Gelecek planları sorulduğunda ise Alper Potuk, “Fenerbahçe’ye uzun yılılar hizmet etmek, kaptanlık yapmak istiyorum bu takımda. İleride nasip, kader ne varsa görürüz” diye konuştu.