Alper Potuk: "bu Sezon Da Şampiyonluk İçin Oynayacağiz"

20.07.2014

Alper Potuk: "bu Sezon Da Şampiyonluk İçin Oynayacağiz"

Futbolcumuz Alper Potuk, Takımımızın kamp yaptığı Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Başarılı oyuncu, şampiyonlukla tamamlanan bir sezonun ardından yeni sezonda da hedeflerin yine Şampiyonluk ve 4.yıldız olduğunu söyledi.


Sözlerine ilk olarak iyi bir sezonu geride bırakarak, yeni sezondaki hedeflerden bahsederek başlayan Alper Potuk, “Herkese hoş geldiniz diyorum. Geçen yıl ilk konuşmamı Fenerbahçe formasıyla sizlerle yaptım ve yine sizlerin önündeyim. İyi sezon geçirdik. Sezon sonunda mutlu bir şekilde şampiyon olduk. Aynı şeyi bu sene de yaşamak istiyoruz. 4.yıldızı takarak Fenerbahçe tarihine adımızı yazdırmak istiyoruz” dedi.


Topuk Yaylası Tesisleri’nde gerçekleştirilen kamp süreci hakkında da konuşan  Alper, “Kamp dönemi ağır ve yorucu geçiyor. Tabi böyle olması çok normal, sezonu iyi geçirme anlamında faydalı oluyor. İyi bir ortamımız var. İnşallah sezon içinde güzel işlere imza artarak şampiyonluğa kavuşuruz” diye konuştu.


Sahada, kendisine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek için elinden geleni yapacağını da dile getiren başarılı oyuncu, “Önemli olan benim için sahada oynamaktır. Sahanın sağında ya da solunda veya orta bölgede oynamak sorun değil. Elimden geldiğince sahada en iyisini yapmaya çalışıyorum. Hocam nerede görev verirse orada oynamaya çalışırım” açıklamasında bulundu.


Geçen sezonda saha içinde takım arkadaşları tarafından saçlarının kesilmesine ilişkin de, “Geçen sene maç sonrasında takım otobüsünde konuşurken şakalaşıyorduk. Hatta Mehmet Topuz vardı şakalaşmada. Benim saç iddiam şampiyon olursak içindi.Ortamı germek için söylemedim ama bazı kesimlerce yanlış anlaşıldı. Saçlarımın uzun ya da kısa olması önemli değil, önemli olan Şampiyonluktur. Bu sene de 6. hafta Galatasaray ile oynayacağız. Saçlarım da bu şekilde kalacak” şeklinde konuştu.
 

Yeni transferimiz Diego Ribas hakkındaysa, “Diego Ribas futbolseverlerin bildiği gibi iyi bir oyuncu. Bize de yararlı olacaktır. Uyum sürecini de en kısa sürede atlatacaktır” ifadelerini kullandı.


Topuk Yaylası Tesisleri’ndeki hava koşullarının kendisini zorlamadığını da belirten başarılı oyuncu, “Evet, Topuk Yaylası Tesisleri’nde hava da iyi. Sis var ama sıcak değil. Benim açımdan harika diyebilirim. Hiç zorlanmıyoruz” dedi.


Takımdaki birlik ve beraberlik ile aile ortamının da önemine dikkat çeken genç oyuncu, “Ben Fenerbahçe’den önce Eskişehirspor’da oynadım ve orada futbola başladım. Orada da güzel bir ortamım vardı. Fenerbahçe’ye geldim ve aynı aile ortamı burada da var. Yayınlanan programlarda izleyenler gördü. Maçta önce ya da sonra herkes birbirine sahip çıkıyor. Laf olsun diye söylemiyorum ama buradaki Aile ortamımız çok iyi. Bu ortam bozulmadan da devam edecektir”  diye konuştu.


Kendi adına sahaya konulacak oyunun daha önemli olduğunu da belirten Alper Potuk, “Skor üretmekten ziyade iyi oyun çok önemli. Geçen sene sezon içinde skor üretme yönünde çalışmalarım oldu. Aynı şekilde yıl da çalışmaya devam edeceğim” dedi.


Antrenmanlar dışında takım arkadaşları ile boş vakitlerin nasıl geçirildiğine ilişkin soruyu, “Yemeklerden sonra çay içerken tavla oynuyoruz. Emre ağabeyle 3 maç yaptık, 2’sini ben 1’ini de Emre ağabey aldı” şeklide cevapladı.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal ile ne yapması gerektiğine ilişkin de konuştuğunu dile getiren Alper, “Ersun Hoca ile 2,5 senedir çalışıyoruz. Her zaman konuşuyoruz. Çalışmalarımızı arttıracağız. Rakam olarak herhangi bir istatistik konuşmuyoruz sadece yapmam gerekenleri hocamla konuşuyoruz” diye konuştu.


Son olarak fikstür hakkındaki düşünlerini paylaşan Alper Potuk, “Sonuçta Lig’de her takımla oynuyoruz. Maçların önce veya sonra oynanması çok da önemli değil. Biz her maçımızı kazanmak için oynuyoruz. Avantajlı bir fikstür diyebilirim” diyerek sözlerini tamamladı.