Amerika'da Şampiyonluğumuzu Kutladik

27.06.2011

Amerika'da Şampiyonluğumuzu Kutladik

Fenerbahçe USA Derneği, kuruluşunun 10. Yılını ve Fenerbahçemizin şampiyonluğunu bu yıl 8.’si düzenlenen geleneksel Fenerbahçe USA balosu ile kutladı.

Fenerbahçe USA tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen geleneksel Fenerbahçe Balosu, Long Island City Water’s Edge Restaurant’ta gerçekleştirildi. Geceye, New York’taki Fenerbahçelilerin yanı sıra Dernek Başkanımız ve Kulübümüz Asbaşkanı Ali Koç ile Yüksek Divan Kurul Başkanımız Yüksel Günay, Kürek Şubesi Onursal Başkanı Kamil Olcay da katıldı.

Gecenin ilk konuşmasını Fenerbahçe USA Derneği başkanı Turgay Kadıoğlu yaptı. Kendisi de Fenerbahçe taraftarı olan New York Başkonsolosu Mehmet Samsar da Fenerbahçe USA derneğini başarılı çalışmalarından ötürü kutladı ve konuşmasını "Her zaman her yerde en büyük Fenerbahçe" sözleriyle tamamlarken salondan büyük alkış aldı.

Gecede bir konuşma yapan ABaşkanımız Ali Koç ise başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını ve bunu dünyanın her yerinde doyasıya kutladıklarını kaydetti. Ali Koç,taraftar derneklerinin Fenerbahçe sevgisinin dünyaya yayılmasında büyük bir rol aldığını, Fenerbahçe USA derneğinin başarılarını memnuniyetle takip ettiklerini söyledi. Geceye katılamayan T.C Washington Büyükelçisi Namık Tan ise bir kutlama mesaj gönderdi.

Daha sonra konuşma yapması için davet edilen Yüksek Divan Kurulu başkanımız Yüksel Günay da Fenerbahçe Spor Kulübü’nün profesyonel ve amatör branşlardaki sporcu sayısı ve müsabakalardaki başarısının her geçen yıl arttığına dikkat çekti, temsili yapılan şampiyonluk kupası pastasını keserek şampiyonluk kutlamalarını başlattı.