Anadolu Efes Maçini Çocuklar Ve Refakatçileri Kadinlar İzleyebilecek

06.01.2012

Anadolu Efes Maçini Çocuklar Ve Refakatçileri Kadinlar İzleyebilecek

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun(TBF), Galatasaray MP maçındaki olaylar nedeniyle verdiği ceza nedeniyle seyircisiz oynanacağı duyurulan Beko Basketbol Ligi’nin 14. haftasındaki Fenerbahçe Ülker-Anadolu Efes maçını, TBF’nin bu sezon başlattığı ’Çocuk Seyirci Uygulaması’ kapsamında, 14 yaş altı çocuklar ile her çocuğa refakat edecek sadece 1 kadın seyirci ücretsiz izleyebilecek.

TBF’den Kulübümüze gönderilen yazıda "Bilindiği üzere, TBF Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla, gerek erken yaşlarda tecrübe ettirilip lig sevgisinin aşılanması, gerekse de tamamıyla boş tribünler önünde basketbol oynanmasının önüne geçilmesi için TBF Disiplin Kurulu tarafından Türkiye Basketbol Liglerinde verilmiş seyircisiz oynama cezasının infazında, 2011-2012 sezonundan itibaren ’Çocuk seyirci uygulaması başlamıştır" denildi.

Buna göre daha önce seyircisiz oynanacağı açıklanan Fenerbahçe Ülker-Anadolu Efes maçı, 14 yaş altı çocuklar ile bu çocuklara refakat edecek kadın seyircilere serbest hale geldi. Uygulamanın ayrıntıları ise şöyle:

-Biletler, Kulübümüzün açıklayacağı saat ve yerde 14 yaşını doldurmamış çocuk ve bu çocuklara refakat edecek kişiye (Anne, teyze, abla, hala) dağıtılacak.

-Uygulamaya göre 14 yaşını doldurmamış çocuğa refakat eden sadece 1 kadın seyirci maça girebilecek. Maç öncesi kapıda kontroller gerçekleştirilecek.

-Bunun dışında yıldız ve daha küçük kategorilerdeki basketbol altyapı takımları, bir antrenörleri nezaretinde seyircisiz oynama cezası verilmiş maçlara gidebilecek. Bunun için bu takımların kulüpleri TBF’ye yazıyla başvuruda bulunacak. TBF tarafından onaylanmış listeler Kulübümüze yollanacak ve bu listeye istinaden altyapı takımlarına Kulübümüz tarafından bilet sağlanacak.

-Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde veya bu kurumun denetiminde olan sosyal amaçlı çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtlarında kalan korunmaya muhtaç 14 yaşını doldurmamış çocuklar için de önceden TBF’ye bildirilen listeye göre Kulübümüzden bilet temin edilebilecek. Kulübümüze bu konudaki bildirimler TBF tarafından yapılacak.

Bu uygulama, Fenerbahçe Ülker’in seyircisiz oynama cezasına çarptırıldığı Anadolu Efes ve Antalya Büyükşehir Belediye maçlarında geçerli olacak.

Ligin 14. haftasındaki Fenerbahçe Ülker Anadolu Efes maçı, 7 Ocak Cumartesi günü Caferağa Spor Salonu’ndan saat 13.00’te başlayacak.