Andrew Goudelock Ve Nemenja Bjelica Euroleague'de En İyiler Arasinda

08.05.2015

Andrew Goudelock Ve Nemenja Bjelica Euroleague'de En İyiler Arasinda

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın tarihi başarısında büyük pay sahibi olan Nemanja Bjelica ve Andrew Goudelock, Turkish Airlines Euroleague tarafından da onurlandırıldı.
 

Sırbistan doğumlu yıldız oyuncumuz Nemanja Bjelica, 2014-2015 sezonunda Euroleague’nin en iyi beşine seçildi. Nemanja Bjelica, Milos Teodosic (CSKA Moskova), Vassilis Spanoulis (Olimpiakos), Felipe Reyes (Real Madrid) ve Boban Marjanovic (Kızılyıldız) ile birlikte bu ekipte yer almaya hak kazandı. Nemanja Bjelica, Euroleague’de 2014-2015 sezonunu 11.9 sayı, 8.6 ribaund, 1.9 asist, 1.2 top çalma ve 18.3 verimlilik puanı ortalamalarıyla geçirdi. Bjelica, aynı zamanda Mart ayında müthiş performansıyla MVP seçilmişti.
 

Birleşik Amerikalı yıldız ismimiz Andrew Goudelock ise Euroleague’de ilk sezonunda en iyi ikinci beşte kendisine yer buldu. Goudelock, 16.4 sayı, 2.1 ribaund, 2.0 asist ve 13.7 verimlilik puanı ortalamalarıyla oynadığı bu sezonda Nando De Colo (CSKA Moskova), Rudy Fernandez (Real Madrid), Devin Smith (Maccabi Electra) ve Ante Tomic (Barcelona) ile birlikte bu onura layık görüldü. Goudelock, bu sezon 10 üçlük isabeti bulduğu Bayern Münih maçında da bu alandaki rekoru eline geçirmişti. Goudelock, 2013-2014 sezonunu da Unics Kazan formasıyla Eurocup MVP’si olarak tamamlamıştı.