07.07.2011

Antrenmandan Notlar

Yeni sezon hazırlıklarına Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi’ndeki Fenerbahçe Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nde sürdüren Fenerbahçemiz, günün ilk antrenmanını sahada yaptığı çalışmalarla tamamladı.

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman yönetiminde saat 10.30’da başlayan ve 1 saat 30 saat süren antrenman boyunca Kocaman’ın yardımcıları Fahrudin Ömeroviç ve İsmail Kartal, antrenör Turgay Altay, kaleci antrenörü Murat Öztürk, kondisyoner Alper Aşçı, bireysel oyuncu antrenörü Dolu Arslan ile maç analisti Arda Keskin de çalışmada hazır bulundu.

Koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan antrenman, 3 grup halinde yapılan top kapma ve pas çalışmasıyla devam etti. Ardından 4 takıma ayrılan oyuncularımız, iki yarı sahada ayrı ayrı yaptıkları çift kale maçlarla antrenmanı tamamladı. Top kapma çalışmasının ardından takımdan ayrılan Issiar Dia ve Gökhan Gönül, Alper Aşçı eşliğinde ayrı çalışmalar yaptı, Antrenmanın ikinci bölümünde. Daniel Güiza ile Issiar Dia yer değiştirdi. Dia çift kalede görev alırken; Güiza Alper Aşçı ile yaptığı çalışmalarla antrenmanı tamamladı.

Sezer Öztürk, Emmanuel Emenike, Emre Belözoğlu, Semih Şentürk, Mehmet Topuz, Mamadou Niang ile Copa America’da mücadele eden oyuncularımız Andre Santos ve Diego Lugano antrenmana katılmadı.Takımımızda günün ikinci antrenmanı saat 18.00’de başlayacak.