17.10.2014

Antrenmandan Notlar

Fenerbahçemiz, Galatasaray maçının hazırlıklarını, bugün akşam  saatlerinde Can Bartu Tesislerimizde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Tesislerimize gelerek antrenmanı izledi.


Teknik Direktörümüz İsmail Kartal yönetiminde saat 18.00’de başlayan antrenman 1 saat 30 dakika sürdü.


Koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan antrenman, 3 grup halinde yapılan 5’e 2 top kapma ve pas çalışması ile devam etti. Antrenman, taktiksel ve bireysel çalışmalarla tamamlandı.


Egemen Korkmaz ve Mehmet Topuz, özel program dahilinde yaptıkları çalışmalarla antrenmanı tamamlarken, Milli takımdan dönen Bruno Alves antrenmanın tamamında takımla çalıştı. Afrika Kupası'nda 15 Ekim Çarşamba günü Sudan ile karşılaşan Nijerya, rakibini 3-1 mağlup ederken, maçta 90 dakika boyunca forma giyen Emmanuel Emenike, maçın ardından Lagos'a geçti. Lagos'tan Türkiye'ye gelecek olan oyuncumuz, antrenmanda yer almadı.


Takımımız, Galatasaray maçının hazırlıklarını 17 Ekim Cuma günü yapacağı antrenmanla sürdürecek. Can Bartu Tesislerimizdeki antrenman saat 18.00’de başlayacak.


Takım Doktorumuz Burak Kunduracıoğlu, oyuncularımızın durumları hakkında Fenerbahçe Televizyonu’na şu değerlendirmelerde bulundu:


Moussa Sow, Milli takımda alt adalede bir kanama ve ödem meydana gelmişti.  Milli takım doktoruyla gerçekleştirdiğimiz temas sonucunda bu bilgiyi aldık. Buraya geldiğinde de yeniden muayene ve tetkiklerini yaptık. Dün de kaslarla ilgili bir takım testlere tabi tuttuk. O testlerden de pozitif sonuç aldık ve Moussa da kendini iyi hissedince bugün antrenmana çıktı. Ağrısı veya sıkıntı olmazsa bu şekilde devam edeceğiz.
 


Emre iyi durumda. Takımla birlikte yaptığı 3.antrenman ve herhangi bir sıkıntı yok.
 


Volkan’ın ise bildiğiniz üzere belinde problem vardı. O da şu an iyi durumda. Takımla birlikte antrenman yapıyor.
 


Egemen de özel program eşliğinde çalışmalara devam ediyor. Haftaya kontrolleri var ve onun sonucunda bir aksilik olmazsa takımdaki yerini alacaktır.
 


Mehmet Topuz, bir miktar daha kuvvetlendirildikten sonra takımla çalışacak. Kasıyla ilgili bir sıkıntısı vardı ve testleri yapıldı. Önümüzdeki hafta takımdaki yerini alacaktır.